MojElektromobil

Zábery od majiteľa Tesly v Nórsku odhalili muža, ktorý sa pokúšal spôsobiť nehodu elektromobilu. Prichytený bol kamerami špeciálneho Tesla Sentry módu, ako sa pokúšal odstrániť matice z kolies, čo sa mu aj podarilo. Je to dosť nebezpečné, pretože to mohlo viesť k vážnej nehode, koleso mohlo jednoducho odpadnúť.

Majiteľ si to všimol včas

Majiteľ vozidla povedal, že incident sa odohral na parkovisku Lilandsveien, v blízkosti letiska Bergen. Auto sa ihneď po prvých prejdených metroch správalo divne, čo si všimol aj majiteľ. Preto rýchlo zastavil. Po kontrole kolies svojho Modelu 3 zistil, že mu chýbajú matice. Niektoré tam síce ešte boli, no boli značne uvoľnené a hrozilo riziko ich odpadnutia. Majiteľ vozidla okamžite zaloval do miestneho pneuservisu a s novými maticami mohol bezpečne odísť.

Následne skontroloval nahrávku zo Sentry mode, ktorým Tesla Model 3 disponuje a bol šokovaný. Uvidel na nej muža, ktorý bol maskovaný a zámerne odstránil matice zo zadných kolies elektromobilu. Na základe videa je zrejmé, že po tom, ako sa Sentry mode aktivoval uprostred incidentu, páchateľ z miesta ušiel. Nahrávka bola samozrejme odovzdaná polícii, no keďže tvár páchateľa bola zakrytá, pravdepodobne sa jeho totožnosť nikdy nedozvie. Na parkovisku sa tiež nenachádzali žiadne bezpečnostné kamery.

Motivácia zostáva neznáma

Motivácia muža, ktorý matice odskrutkoval, zostáva tiež neznáma. Mohol jednoducho len chcieť ukradnúť kolesá z Modelu 3. Avšak skutočnosť, že páchateľ nechal na každom kolese jednu maticu, hovorí pravdepodobne o niečom inom. Nevyužil žiadne nástroje na zdvihnutie auta, takže skôr to vyzerá na úmysel zapríčiniť nehodu.

Všetko našťastie dobre dopadlo a nikomu sa nič nestalo. Ešteže si majiteľ vozidla všimol neštandardné správanie jeho Modelu 3 vo veľmi krátkom čase. Vieme si asi predstaviť, čo by nasledovalo, keby si to nevšimol a jedno z kolies by mu odpadlo napríklad na diaľnici.

Náš tip
Tesla Sentry Mode pomohol chytiť zlodeja ktorý chcel vykradnúť Model 3
17. júna 2019
Zdroj: teslarati.com

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+