MojElektromobil

Bezpečnostný režim elektromobilu Tesla – Sentry Mode – opäť pomohol pri zatknutí podozrivého v San Franciscu. Je to len pár týždňov od predstavenia tohto režimu.

Za posledný rok sa počet vykrádaní vozidiel značky Tesla nebezpečne zvyšoval a automobilka reagovala vývojom softvérovej aktualizácie, ktorá využíva kamery Autopilota. Režim Sentry Mode využíva aj alarm vozidla a oznámenia na smartfóne majiteľa.

Televízia ABC 7 priniesla správu o tom, že do Modelu 3 v San Franciscu sa snažil dostať zlodej, aktivoval sa však Sentry Mode a upozornil majiteľa. Majiteľ Jed Franklin si v aplikácii hneď všimol notifikáciu o spustení alarmu. Zlodej nakoniec odišiel s prázdnymi rukami. Bočná kamera Tesly však zachytila jeho tvár a predná kamera zase evidenčné číslo vozidla podozrivých.

Keď sa majiteľ vrátil k svojmu Modelu 3, bolo na ňom rozbité okno. Z USB kľúča si stiahol kamerový záznam a poslal ho miestnej polícii.

Sentry Mode sa nespolieha iba na ukladanie záznamu na USB kľúč, ktorý môže zlodej jednoducho vytiahnuť. Zálohuje videá aj priamo vo svojom systéme a v prípade aktivácie alarmu ich dokonca uploaduje na servery Tesly.

Policajný zbor v San Franciscu včera televízii ABC7 oznámil, že podozrivého vďaka záznamu zatkli. Video z incidentu si môžete pozrieť nižšie.

9. apríla 2019
Zdroj: Electrek

+