MojElektromobil

Niet pochýb o tom, že nová generácia Tesly Roadster ponúkne zdieľanú platformu s cenovo dostupnejším Modelom 3. Aktuálne to však vyzerá tak, že s Modelom 3 bude zdieľať aj ďalšiu z funkcionalít. Tou bude “Track Mode,” ktorý dokáže pridať vozidlu o čosi športovejšie správanie. Model 3 Performance v takomto režime dokázal dokonca ukázať aj nejaký ten drift.

Náš tip
ELON MUSK PREZRADIL NOVÉ INFORMÁCIE ZO ZÁKULISIA TESLY V ROZHOVORE NA YOUTUBE. PRÍDE LACNEJŠIA TESLA? | VIDEO
Náš tip
NOVÁ GENERÁCIA MODELU TESLA ROADSTER PRÍDE PRAVDEPODOBNE BEZ SPÄTNÝCH ZRKADIEL

Tesla Roadster a “Track Mode”

Nová Tesla Roadster by mala ponúknuť skutočne nekompromisný elektrický výkon. Nebude chýbať zrýchlenie z nuly na šesťdesiat míľ za hodinu za 1,9 sekundy a tiež použitie akumulátoru s nadpriemernou kapacitou 200 kWh. Ten by mal aj takémuto “nadupanému” vozidlu ponúknuť nadpriemerný dojazd na jedno nabitie. Hodnota dojazdu na jedno nabitie by mala činiť viac ako 620 míľ, a teda približne 1000 kilometrov.

“Track Mode otvorí veľa nastavení. Môžete si upraviť vlastné nastavenia a je to trochu ako režim “Expert User Mode”. Môžete si nastaviť reguláciu trakcie, nastaviť teplotu batérie. V podstate môžete nakonfigurovať veľa vecí, ale dostanete aj upozornenie ako: “Hej, viete, že ak to urobíte, je to trochu riskantné.” Ale aby bolo jasné – viete, to je to riziko, ktoré beriete. Je to ako keby ste mali v počítači grafickú kartu. Môžete tam ísť a meniť nastavenia. Môžete “pretaktovať” niektoré súčasti,” – hovorí Elon Musk.

Tou pravou súčasťou tohto jedinečného elektromobilu by mali byť práve špeciálne režimy “Track Mode” či “Expert User Mode.” Každý používateľ si tak bude môcť upraviť určité nastavenia vozidla, vybraných súčastí či jazdných vlastností. Tieto režimy by mali v konečnom dôsledku priniesť väčšie množstvo údajov a pokrok pre nastavenie vozidla v rôznych situáciách. Tieto režimy bude tiež pravdepodobne možné aktualizovať prostredníctvom softvérovej aktualizácie.

Zdroj: insideevs.com


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

22. augusta 2018

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+