MojElektromobil

Nikto z nás nepochybuje, že Tesla a aj samotný Elon Musk nás ešte prekvapia mnohými nápadmi a technológiami. Málokto ale očakával, že jedna z ich pripravovaných noviniek bude výstavba reštaurácie a kina. Minulý rok sa tak stalo realitou.

Majitelia elektromobilov v Los Angeles v USA sa popri nabíjaní svojho vozidla už čoskoro budú môcť najesť, prípadne si priamo z pohodlia svojho vozidla pozrieť film na “veľkom plátne.” Aj napriek tomu, že stavba začala len pred pár mesiacmi, progres je jasne viditeľný. Informuje o tom internetový portál teslarati.

Vývoj plánov a konštrukcie za posledné roky

Elon Musk na svojej sociálnej sieti X (v tom čase ešte Twitter) rozprával o zriadení podobného komplexu už v roku 2018, ale konať začal až o tri roky neskôr. Prvé špekulácie ohľadom reštaurácie vedenej Teslou sa na verejnosť dostali v roku 2021, keď gigant v priemysle elektromobilov požiadal o patent na zahrnutie svojho známeho loga v tvare písmena “T” aj do gastronomických služieb.

Stavba v novembri 2023 | Zdroj: teslarati.com

Ešte pred akýmikoľvek stavebnými prácami sa zmenilo plánované miesto výstavby na inú lokáciu v Santa Monice. Oficiálne povolenie na stavbu dostali v auguste 2023 a výstavba začala hneď v septembri. Prvé podporné múry sa začali objavovať v novembri minulého roka – zobrazené na fotografii vyššie.

Mohlo by vás zaujímať:

Výstavba pokračuje rýchlo

Najnovšie fotografie z Los Angeles naznačujú, že na stavbe sa už nenachádzajú len podporné múry ako v novembri, ale už sa začína rysovať aj okrúhla budova. Celé miesto má byť tématicky aj vizuálne prispôsobené motelom z 50. rokov 20. storočia. Na lokácii pribudlo mnoho nového lešenia a na rôznych fotografiách môžete zazrieť aj robotníkov.

Reštaurácia Tesly začína naberať tvar | Zdroj: teslarati.com

Vidieť môžete niekoľko schodísk vedúcich z nižších častí na strechu. Tam by sa malo po dokončení nachádzať sedenie, kde budú návštevníci obslúžení jedlom. Zároveň odtiaľ môžu sledovať aj film, ktorý by na dvoch obrazovkách mal byť dostupný aj z áut. Odhadovaný čas kolaudácie stavby zatiaľ nie je verejnosti známy.

Náš tip
Tesla sa pripravuje na novú vlnu rastu. Investuje 10 miliárd dolárov, predstaví lacný elektromobil
6. februára 2024

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+