MojElektromobil

Nemecký federálny úrad pre hospodárske záležitosti a kontrolu vývozu (BAFA) podozrieva Teslu z toho, že sa snažila podvodným spôsobom obísť dotačné podmienky, aby mohli jej zákazníci získať príspevok 4000 €.

V roku 2016 sa zmenila nemecká dotačná schéma na podporu kúpy elektromobilov. Cenový strop vozidiel, na ktoré sa vzťahujú dotácie bol stanovený na 60 000 €. Automobilka Tesla to vidí ako diskrimináciu, pretože toto rozhodnutie zapríčinilo vyradenie všetkých dostupných vozidiel automobilky, pretože ich nákupná cena je vyššia. Tesla hovorí o tom, že tieto nové podmienky mali len jeden cieľ. Podporiť predaje domácich elektromobilov pred modelmi spoločnosti Tesla.

tesla model s aero

Tesla Model S za 60 tisíc

Tesla kvôli zníženiu stropu dotácií zaradila do ponuky orezaný Model S s cenou pod 60 000 €. Síce neponúkal kompletnú výbavu štandardného modelu, no zákazníci na neho mohli čerpať štátnu dotáciu. Z výbavy chýbal napríklad asistent jazdných pruhov, zadná kamera či parkovacie senzory. Neskôr bola ale Tesla obvinená z podvodu. Nemecký magazín Autobild povedal, že zákazníci si tento model kúpiť reálne nemohli. Tesla ale tvrdila presný opak, vraj sa ich už niekoľko predalo.

Náš tip
V NÓRSKU KÚPITE TESLU MODEL S LACNEJŠIE AKO ŠKODU SUPERB. PREČO JE TOMU TAK?

Následne začalo vyšetrovanie automobilky. Jeho záverom bolo, že Tesla Model S bola vyradená zo zoznamu elektromobilov, na ktoré sa vzťahuje dotácia. V tom čase už ale bolo predaných približne 800 Modelov S, na ktoré boli dotácie vyplatené. Majitelia týchto elektromobilov teraz dostali výzvu, aby dotáciu vrátili.

Tesla pokryje všetky náklady, ktoré vzniknú zákazníkom

Tesla to vidí ako nespravodlivé rozhodnutie pre jej zákazníkov

“Rozhodnutie o dočasnom vyňatí Tesly zo zoznamu vozidiel, na ktoré sa vzťahuje dotácia bolo neodôvodnené a nespravodlivé pre našich zákazníkov. Skutočnosť, že Tesla bola zaradená do zoznamu, vyňatá zo zoznamu a následne opätovne zaradená do zoznamu, je dôkazom, že sa jednalo o chybné rozhodnutie. Na našej internetovej stránke si mohol ktorýkoľvek zákazník z Nemecka objednať Model S za cenu 60 000 €, pričom tieto vozidlá sme aj reálne dodali.“

Tesla sa taktiež vyjadrila, že pokiaľ sa problém nevyrieši, náklady, ktoré vzniknú pokryje z vlastného vrecka.

Zdroj: electrek.co


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

20. júla 2018

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+