MojElektromobil
Slavo Dzuričko 11. januára 2018

Ak sa zaujímate o elektromobily Tesla, iste vám už napadlo akési koordinovanie trasy, na ktorú by ste sa s daným elektromobilom chceli vybrať. Teraz prichádza riešenie aj na diaľku!

Známa automobilka Tesla ponúka plánovanie trasy priamo v prostredí elektromobilu. Teraz však prichádza táto, najmä v prípade elektromobilov, nevyhnutná funkcia v novej verzii. Vašu trasu si môžete naplánovať na diaľku napríklad priamo z pohodlia vášho domova. Stačí si zvoliť začiatok a cieľ cesty či zvoliť si určité medzi zastávky. Následne budete mať k dispozícii zoznam s vyznačenými nabíjačkami Supercharger, ale aj dobou cestovania.

Náš tip
BEZPEČNOSTNÝ TÍM TESLY POVEDIE ŠÉF BEZPEČNOSTNEJ SLUŽBY SPOLOČNOSTI UBER

Už aj na Slovensku

Aktuálne už máme potvrdené, že sa nová funkcionalita dá aplikovať aj pre slovenských majiteľov elektromobilov Tesla. Plánovač zobrazuje okrem času cesty aj odhadovaný čas nabíjania či úsporu oproti rovnakej trase v porovnaní s benzínovým či naftovým motorom. Webová stránka ponúka následne aj formulár pre možnosť objednať si testovaciu jazdu elektromobilom Tesla.

Nový web ponúka tiež informáciu o konkrétnom počte nabíjacích stojanov na jednotlivých nabíjačkách Supercharger, ale aj prevádzkové hodiny či iné služby v okolí. Celé prostredie je navyše veľmi prehľadné a využíva známe Google Mapy. Aplikácia sa pochopiteľne prispôsobí vášmu konkrétnemu elektromobilu v závislosti od kapacity batérie. Práve kapacita batérie je hlavným ukazovateľom, ktorý môže ovplyvniť výsledný výpočet trasy a zastávok.

Ďakujeme čitateľovi Tomášovi za tip na článok.

Zdroj: electrek.co

11. januára 2018
Fotománia

+