MojElektromobil

Séria problémov spoločnosti Uber znamenala aj odchod viacerých vedúcich pracovníkov v priebehu roka 2017. Zmeny sa dotkli aj generálneho riadtieľa – odišiel Travis Kalanick či šéf autonómneho riadenia Anthony Levandowski. To však nie je všetko, šéf bezpečnosti si už totiž našiel nové miesto. 

Jedným z odchádzajúcich vedúcich pracovníkov bol aj šéf bezpečnostného tímu spoločnosti Uber Jeff Jones. Portál electrek zverejnil informáciu ohľadom nového pôsobiska. Jones si totiž aktualizoval svoj profil na sociálnej sieti LinkedIn. Jeho nová pozícia v spoločnosti Tesla nesie opäť vedúcu pozíciu v oblasti bezpečnosti spoločnosti.

Náš tip
ČO PRINESIE TESLA V ROKU 2018? POZRITE SI OČAKÁVANÉ NOVINKY VRÁTANE TESLA MODEL Y

Z Uberu do Tesly

Bezpečnostný riaditeľ pôsobiaci teraz už v spoločnosti Tesla je už 10 rokov veterán. Pôsobil v rámci americkej tajnej služby na viacerých pozíciách, kde rozhodne získal potrebné znalosti a skúsenosti potrebné na vedúce pozície bezpečnosti aj v súkromnom sektore.

tesla predaje q3 2017

Po odchode z aktívnej služby v rámci pôsobenia v americkej tajnej službe nastúpil v roku 2014 do bezpečnostného tímu Western Union. Následne prijal v roku 2015 ponuku na výkonnú funkciu bezpečnosti v spoločnosti Uber. Hoci zameranie oboch spoločností si vyžaduje internetovú bezpečnosť, Jones je špecialista skôr na “fyzickú” zložku bezpečnosti.

Zdroj: electrek.co

6. januára 2018

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+