MojElektromobil

Tesla Model Y by mohol byť elektromobil zaradený do segmentu crossoverov. To, že automobilka plánuje práce na tomto projekte naznačuje aj fakt, že zháňa nových ľudí na pracovné miesta špecializovaných inžinierov. Slová CEO spoločnosti Elona Muska z minulého mesiaca tvrdia, že výrobné plány pre Model Y budú odhalené v horizonte 3 – 6 mesiacov.

Náš tip
TESLA MODEL Y BY SA MAL ZAČAŤ VYRÁBAŤ V MARCI 2020

Tesla Model Y

Výrobca ponúka pracovné miesta na viacerých úrovniach inžinierstva. Budúci pracovník bude mať na starosti najmä návrh, vývoj a dodanie komponentov či iných súčastí na úrovni prototypu. Nejde však len o projekt Model Y, ale aj pre ďalšie projekty spoločnosti v budúcnosti. Sídlo pre nové pracovné miesta sa nachádza v meste Hawthorne. Pôjde pravdepodobne o miestne sídlo dizajnového štúdia spoločnosti Tesla.

CEO spoločnosti Tesla Elon Musk prekvapil, keď prišiel s tvrdením, že nová Tesla Model Y príde až v horizonte rokov 2019 – 2020. Tvrdil, že príde na úplne novej platforme, nie na platforme aktuálneho Modelu 3, ako sa pôvodne predpokladalo práve z dôvodu rýchlejšieho uvedenia na trh. Neskôr svoje tvrdenie zmenil a držal sa opäť pôvodného plánu skoršieho uvedenia na trh.

Aktuálne nepoznáme veľa podrobností ohľadom nového modelu. Niektoré zdroje však naznačujú aj možnú prítomnosť dverí typu “Falcon Wing” po vzore elektromobilu Tesla Model X.

Zdroj: electrek.co


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

12. marca 2018

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+