MojElektromobil
Miroslav Schwamberg 24. augusta 2018

Tesla v júni oznámila, že sa im konečne podarilo vyrobiť  5000 kusov elektromobilu Tesla Model 3  týždenne. Teraz sa objavila správa, ktoré odhaľuje zaujímavé fakty. Hovorí o tom, že mnoho z týchto vyrobených vozidiel muselo ísť späť do výrobnej haly na prerábku. Automobilka hovorí, že väčšina z týchto prác obsahuje len minimálne úpravy a problém nebol veľký.

Náš tip
TESLA MODEL 3: PRIBLÍŽI SA VÝROBA UŽ K 8000 KUSOM ZA TÝŽDEŇ?

Interný dokument  z automobilky Tesla hovorí o tom, že z celkového počtu 5000 vyprodukovaných kusov muselo byť 4300 vrátených späť a prerobených. Bolo to v júni, kedy Tesla prvýkrát dokázala vyrobiť práve  5000 Modelov 3. hovorí Business insider

V správe sa ďalej uvádza, že priemerný čas na opravu  jedného vozidla bol 37 minút. To, čo sa konkrétne na elektromobile opravovalo, nie je známe. Automobilka však hovorí, že je všetko v poriadku, chyby boli väčšinou len malé a momentálne funguje všetko tak, ako by malo.

„Naším cieľom je vyrobiť perfektný automobil pre každého zákazníka. Kvôli zabezpečeniu vysokých štandardov je každý elektromobil, ktorý vychádza z výrobnej haly podrobený testom. Tímy špecialistov kontrolujú každú časť výrobného procesoru. Nakoniec nové modely prechádzajú výstupnou kontrolou. Tesla má najspokojnejších zákazníkov medzi automobilkami, rovnako najviac aktuálnych majiteľov týchto elektromobilov hovorí o tom, že ich ďalšie vozidlo bude znovu Tesla. Spokojnosť zákazníkov s naším Modelom 3 je na úrovni okolo 90 percent. V neposlednom rade, ak zákazníci so svojím novým Modelom 3 nie sú spokojní, môžu ho jednoducho vrátiť, pričom dostanú späť plnú nákupnú sumu.“ Uvádza sa vo vyjadrení jedného z hovorcov automobilky.

Tesla je v poslednom čase kritizovaná za to, že sa snaží čo najviac urýchliť výrobný proces Modelu 3, pričom to údajne nezvláda. V každom prípade, zrýchlenie produkcie je pre automobilku veľmi dôležité,  pretože stále má množstvo predobjednávok, na ktoré zákazníci čakajú.

Zdroj: electrek.co


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

24. augusta 2018
Fotománia

+