MojElektromobil

Hoci Tesla sa snažila optimalizovať výrobu svojho cenovo dostupnejšieho Modelu 3 na 5000 kusov týždenne, podarilo sa tak až tesne, koncom druhého kvartálu tohto roka. Okamžite tak bol stanovený míľnik na 6000 vozidiel týždenne. Aby však automobilka dokázala uspokojiť vysoký počet objednávok zo strany zákazníkov, musela si stanoviť o čosi vyšší cieľ. Ten sa zastavil na hodnote 10 000 kusov týždenne. Takýto počet by čakaciu dobu na daný elektromobil rozhodne skrátil.

Náš tip
TESLA KONTROLUJE VLASTNÝCH ZAMESTNANCOV. NA POVRCH VYPLÁVALI ZAUJÍMAVÉ INFORMÁCIE
Náš tip
TESLA MODEL 3: ZADNÝ NÁRAZNÍK MÔŽE ZA SILNÉHO DAŽĎA ODPADNÚŤ. PREČO JE TOMU TAK?

Tesla Model 3 a analytik

Iste, známa automobilka Tesla bojovala aj s nedokonalosťami pri výrobe, tie sa však pomerne úspešne podarilo priebežne odstrániť a súčasný majiteľ by už nemal naraziť na žiadne nepredvídateľné anomálie. Aby Tesla dosiahla svoj vytúžený cieľ, do továrne vo Fremonte zavolala finančného analytika, aby posúdil situáciu.

Finančný analytik George Galliers po návšteve továrne napísal, že výroba elektromobilu je rozhodne na dobrej ceste. Tesla totiž stabilne produkuje niečo medzi 5-6 tisícmi elektromobilov Model 3 týždenne a vraj nič nebráni tomu, aby do konca augusta stúplo toto číslo nad 6 tisíc.

Navyše dobrou správou je, že len malá investícia je potrebná pre dosiahnutie hodnoty 8 tisíc vozidiel týždenne. Spomínaný počet 10 tisíc vozidiel si však už bude vyžadovať rozsiahlu investíciu a aj nejaké tie zmeny, preto sa jej dosiahnutie očakáva najskôr začiatkom budúceho roka.

Zdroj: electrek, fdrive


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

21. augusta 2018

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+