MojElektromobil

Predaje Tesly sa v júni v Nórsku výrazne zvýšili – Tesla sa stala najpredávanejšou značkou v krajine a zvýšila podiel elektromobilov na takmer 50%.

Včera sme vás informovali, že Tesle sa darí aj celosvetovo. V 2. kvartáli tohto roka dodala a vyrobila rekordný počet elektromobilov.

Predaje Tesly v júni vyskočili v Nórsku na 3 760 kusov, čím sa Tesla stala najpredávanejšou značkou za mesiac s trhovým podielom 24,5% a tiež za celý rok s 16,1% podielom na trhu.

Tu si môžete pozrieť údaje o registrácii jednotlivých značiek automobilov v Nórsku:

Tesla minulý mesiac dodala v Nórsku viac áut ako ďalšie dve najpredávanejšie značky dokopy (VW a Toyota). Napredávanejší model bol samozrejme sedan Model 3. To spôsobilo, že predaje elektromobilov v krajine predstavujú viac ako 48% predajov osobných vozidiel.

V roku 2018 vzrástol predaj elektromobilov v Nórsku o 40% a každý tretí predaný automobil bol s elektrickým pohonom.

Nórsko sa totiž snaží o to, aby boli všetky nové automobily do roku 2025 plne elektrické. Je to najagresívnejší cieľ elektrifikácie dopravy na svete, avšak nie je nereálny. Ak vás zaujíma, prečo je Nórsko globálnym lídrom v elektromobilite, dozviete sa to v našom staršom článku.

 

4. júla 2019

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+