MojElektromobil

Už si pomaly zvykáme na to, že elektromobily od Tesly ponúkajú zaujímavé situácie, z ktorých vznikajú pútavé nadpisy v novinách. Len nedávno bolo oznámené, že dlho očakávaný Cybertruck bude zrejme možné premeniť na loď. Nešlo by o dlhé vzdialenosti, ale aj tak ide o pozoruhodný vývin technológií. Najnovšie mali obyvatelia Texasu možnosť zahliadnuť Model Y, ktorý za sebou ťahal náves na kamión. O bizarnej udalosti informuje internetový portál electrek.

Situácia ako z akčného filmu… ale legálna?

Problém s elektromobilmi a s ťahaním vozidiel spočíta v dojazde. Samozrejme, sú schopné potiahnuť aj ťažší objekt, ale robia tak na úkor rýchlejšieho spotrebovania elektriny potrebnej na dojazd. Model Y oficiálne môže potiahnuť vozidlo s hmotnosťou maximálne okolo 1,5 tony. Akékoľvek prevýšenie tejto hodnoty je už riskantné. Náves na kamión môže vážiť od 4,5 až do 7 ton, záleží samozrejme aj od toho, či je naplnený nákladom.

Tesla Model Y ťahajúca náves z kamióna | Zdroj: electrek.co

Z týchto čísel vyplýva, že majiteľ danej Tesly svojim počinom značne zariskoval. Nevie sa ako dlho náves ťahal a po akú vzdialenosť. Dôležité je taktiež povedať, že s najväčšou pravdepodobnosťou nešlo o legálny počin. Nepoznáme presné fakty za týmto príbehom, ale svojou jazdou mohol vodič značne ohroziť ostatných účastníkov premávky. Pokiaľ Tesla o tejto udalosti zistí, môže majiteľovi zrušiť záruku na vozidlo. Treba ale zhodnotiť, že podľa virálnych videí Model Y ťahal náves veľmi plynulo a bez viditeľných problémov.

Náš tip
Táto nová vychytávka od Tesly vám pomôže ľahšie zaparkovať
25. decembra 2023

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+