MojElektromobil

Tesla Model Y je pre Európanov stále očakávaný model. Prvé kusy by mali na starý kontinent prúdiť z čínskej fabriky, no hlavne z Gigafactory v Berlíne. Zatiaľ čo my stále čakáme, v Amerike si už môžu objednávať dve nové verzie. Model Y sa dostal do predaja v 7-miestnej verzii a so základným dojazdom.

Elon Musk o možnej verzii Model Y s tretím radom sedadiel hovoril už dávnejšie, rovnako sa tak spomínala lacnejšia verzia s nižším dojazdom. Tá síce bola už v predaji, no len krátko. Nedávno sa ale začali opäť objavovať náznaky, že by sme sa nových verzií mohli dočkať v blízkej dobe. Dohady sa stali realitou práve dnes, kedy do konfigurátora pribudla ako verzia Standard Range so zadným náhonom, tak aj možnosť pre tretí rad sedadiel.

Nová verzia Tesla Model Y Standard Range ponúkne dojazd 392 kilometrov podľa prísnej normy EPA. Cena základnej verzie bez DPH bola stanovená na 41 990 amerických dolárov, čo je v prepočte približne 34 200 eur. Tretí rad sedadiel je možné pridať do všetkých troch verzií, a to za príplatok 3 000 amerických dolárov, teda asi 2 500 eur. Na internete sa už objavili aj prvé obrázky, ktoré takúto konfiguráciu zachytávajú. Aj napriek tretiemu radu sedadiel, ktorý je posunutý do kufra, sa zdá, že úložného priestoru je tu stále dosť.

 


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

8. januára 2021

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+