MojElektromobil

Tesla začala čerstvým majiteľom doručovať prvé kusy nových elektromobilov Tesla Model Y, vďaka čomu sa do obehu dostávajú nové informácie a snímky. Po prvýkrát tak máme šancu vidieť fotografie vozidla v plnej kráse a zisťujeme napríklad aj to, že Model Y má “tajný” úložný priestor.

Minulý rok, keď bol Model Y len predstavený, dostala spoločnosť Tesla veľkú kritiku za to, že ich najnovší model je len o kúsok väčší ako Model 3. No práve to je to, čo majitelia žiadali. Model Y však má oveľa väčší kufor a ľahší prístup do neho.

Tieto posledné fotky nám poskytujú dostatočne veľa informácií o tom o koľko priestoru dokáže Model Y vlastne ponúknuť.

No aby sme nezabudli, takzvaný “spodný” úložný priestor je taktiež oveľa väčší:

Spomínaný “tajný” úložný priestor zblízka:

Tak isto aj fotografie predného kufra:

Eric Weaver, držiteľ objednávky Modelu Y, mal taktiež šancu sedieť v novom v novom Modeli Y, tak poskytol pre web Electrek svoje dojmy:

“Každý hovoril, že vyzerá ako Model X. Nemyslím si, že by to vôbec bolo ako v Modeli X, Xko je vo vnútri oveľa väčšie. Y je vpredu veľmi priestranné a trochu podobné Modelu 3 v zadnej časti (s lepším priestorom na nohy a výškou sedadla) a úžasným kufrom. Je perfektné. Svoje chcem už čo najskôr.”

Erik už dlho nemusí dlho čakať, kedže prvé kusy sa začali odovzdávať už 13. marca…


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

16. marca 2020
Zdroj: Electrek

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+