MojElektromobil

Spoločnosť Tesla zmenila možnosti kolies vo svojom konfigurátore modelu Y, dôvodom sú nové kolesá pod menom Überturbine a Induction.

Za posledné mesiace sme mali šancu vidieť plno fotiek a videí testovacích modelov Y, ktoré jazdili s novými nepredstavenými diskami.

Pôvodne mali patriť Modelu 3, ale to sa nikdy nestalo, teraz ich ale môžeme vidieť na novom Modeli Y. To znamená, že pri objednávaní v konfigurátore si môžeme vybrať medzi troma variantmi:

19″ Gemini kolesá20″ Induction kolesá21″ Überturbine kolesá

Kolesá Gemini sú základné pri najlacnejšej verzii Long Range AWD. Ak by ste mali záujem o 20″ kolesá Induction, musíte si doplatiť o ďalších 2000 eur naviac. Kolesá 21″ Überturbine sú dostupné len pri verzii Performance, ale musíte si ich nakonfigurovať spolu so športovými doplnkami, ktoré sú bezplatné. To zahŕňa:

  • Zvýšená maximálna rýchlosť z 232 km/h na 248 km/h
  • 21″ Überturbine kolesá
  • Športové brzdy
  • Zníženie vozidla
  • Hliníkové pedále

Tesla taktiež udáva dojazd pri každom variante kolies. Pri štandartných Gemini kolesách udáva dojazd 504 km, pri 20 a 21 palcových kolesách by mal byť dojazd okolo 450 km.

Náš tip
Tesla už neponúka zadný pohon pre Model Y. Predĺžila však dojazd


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

30. januára 2020
Zdroj: Electrek

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+