MojElektromobil
Alžbeta Harry Gavendová 28. februára 2018

Tesla Model X nie je práve najľahšie auto (jeho hmotnosť je zhruba 2400 kg), no pri štarte dokáže za sebou nechať aj viacero športových áut. Vo svojej kategórii SUV však aktuálne dokázalo svoje prvenstvo. Na štart sa postavil Tesla Model X P100D v Ludicrous+ režime (703 hp) a elektromobil si dal závod na štvrťmíľu s Jeepom Trackhawk vybaveným 6,2l prepĺňaným motorom V8 Hellcat s výkonom 707 koní. Pozrite si video z pretekov:

Svetový rekord v SUV triede

Skvelý závod vyústil nie len do demonštrácie rýchlosti elektromobilu, ale dokonca až do svetového rekordu! Tesla Model X prešla štvrťmíľu vo svojej kategórii za rekordných 11,281 sekundy, pričom dosiahla rýchlosť 190 km/h. Trackhawk dal štvrťmíľu síca tiež pod 12 sekúnd (presnejšie za 11,90 s), no na Teslu to nestačilo. Jeho koncová rýchlosť bola pritom 182 km/h.

Náš tip
Drag race: Rodinné SUV Tesla Model X P100DL vs. superšport Lamborghini Aventador SV | VIDEO

Významná pomoc Ludicrous +

Treba pripomenúť, že Model S a Model X významne ťažia z minuloročnej softvérovej aktualizácie na režim Ludicrous +. Samozrejme, Model S je pomocou režimu rýchlejší, a to vďaka svojim aerodynamickým vlastnostiam a ľahšiemu telu.

Zdroj: electrek.co


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

28. februára 2018
Fotománia

+