MojElektromobil
eAutoportal 30. júna 2017

Nezávislé testy Americkej agentúry pre bezpečnosť cestnej premávky NHTSA (ekvivalent Euro NCAP) potvrdili vyhlásenia Tesly, že ich Model X je najbezpečnejším SUV na svete. Tesla Model X sa stala prvým SUV vozidlom, ktoré získalo 5 hviezdičiek vo všetkých testovaných kategóriách.

Z crash testov NHTSA vyplýva, že v Modeli X majú pasažieri najmenšiu pravdepodobnosť zranenia z pomedzi doteraz testovaných SUV vozidiel. Tesla za to vďačí, okrem iného, svojej konštrukčnej architektúre. Pevný batériový blok umiestnený do podlahy elektromobilu významným spôsobom znižuje jeho ťažisko. Z tohto dôvodu je riziko prevrátenia Modelu X oveľa menšie ako v prípade jeho spaľovacích konkurentov.

Náš tip
Tesla Model X sa konečne podrobuje crash testom | VIDEO
tesla model x nhtsa
Zdroj: movilidadelectrica.com

Tesla Model X získala plný počet hviezdičiek vo všetkých kategóriách aj podkategóriách, ako napríklad v prípade čelnej, bočnej a postrannej zrážky, ako aj v rámci rizika prevrátenia vozidla.

„Z testov NHTSA vyplýva, že v prípade vážnej nehody majú cestujúci v Tesle Modelu X až 93% šancu, že obídu bez vážneho zranenia.“

Pripomíname, že Tesla Model S sa stala v roku 2013 najbezpečnejším vozidlom, aké bolo kedy podrobené crash testom NHTSA. Zaujímavosťou je jej extrémna pevnosť strechy. Tá znesie hmotnosť až 4 plne naložených Modelov S. Najpodstatnejšie však je, že strecha dokázala zachrániť životy hneď pri niekoľkých medializovaných dopravných nehodách tohto modelu, napríklad

Zdroj: tlačová správa, titulná fotografia: NHTSA


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

30. júna 2017
Fotománia

+