MojElektromobil

Začiatkom októbra sa v USA objavil veľmi zaujímavý, no o to nepríjemnejší prípad, kedy Tesle Model X odletela počas jazdy sklenená strecha. Z auta sa tak stal po pár minútach jazdy po diaľnici kabriolet. Majiteľ si pritom auto iba pár minút predtým prebral od dílera ako nové. Teraz sa na internete objavilo nové video, ktoré pripomína spomínanú situáciu s Model X, avšak tentokrát je hlavnou hviezdou Tesla Model S.

Rozhodne nejde o dobrú reklamu pre Teslu, tentokrát sa ale zdá, že hlavný vinník nie je priamo automobilka, ale autorizovaný servis tretej strany. Chyba sa teda nemala stať ešte pri výrobe, ale až následne pri oprave strechy. Zatiaľ čo pri prvom prípade s Tesla Model X automobilka neposkytla veľa informácií, tentokrát máme k dispozícii aj vyjadrenie.

Pravdepodobne pochybil servis

To je síce iba voľne preložené z Čínštiny, no aj napriek tomu prináša kľúčové detaily: „Kontaktovali sme majiteľa auta tak rýchlo ako sa len dalo a pomohli sme mu vyriešiť tento problém čo najrýchlejšie. Na základne predbežného vyšetrovania, vozidlu bola vymenená sklenená strecha v autorizovanom servise tretej strany. Momentálne ďalej vyšetrujeme, čo tento problém spôsobilo.

This is what it looks like when the roof flies off from teslamotors

Nešťastnú situáciu sa podarilo zachytiť aj na video, ktoré bolo zverejnené na Reddite. V komentároch pod videom samozrejme prebieha aj diskusia, čo by takúto fatálnu chybu mohlo spôsobiť. Ozval sa tiež jeden z majiteľov elektromobilu Tesla, ktorý popísal jeho skúsenosť s výmenou strechy. Tvrdí, že síce výmena strechy trvala asi hodinu, auto si aj napriek tomu nechali ešte ďalšie tri hodiny, aby sa uistili, že lepidlo dokonale zatvrdlo. Je preto možné, že niekde v tomto postupe nastala chyba. Na oficiálne rozuzlenie si ale budeme musieť počkať.

Náš tip
Tesla priznala problémy s eMMC čipmi, ponúka servisný zásah

 


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

24. novembra 2020

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+