MojElektromobil

Tesla Model S 90D s názvom eHawk prekročila hranicu 620 tisíc najazdených kilometrov a stala sa tak Teslou s najvyšším počtom najazdených kilometrov na svete. Elektromobil je v prevádzke od júla 2015, pričom jazdí väčšinou po cestách Južnej Kalifornie a Nevady. Za 3 roky previezla tisícky pasažierov a šoférovali ju stovky vodičov firmy Tesloop. Spoločnosť odhaduje, že viac, ako 90 % prejdených kilometrov išla Tesla v režime autopilota, čím sa využila autonómna funkčnosť vozidla. Firma ponúka mobilitu medzi mestami, pričom ich vozidlá prejdú mesačne približne 27 tisíc kilometrov.

Náš tip
TESLA VYŠETRUJE SAMOVZNIETENIE BATÉRIE ELEKTROMOBILU MODEL S | VIDEO

„V spoločnosti Tesloop sa snažíme využívať aktuálne najnovšie technológie, aby sme čo najefektívnejšie využili možnosť spolupráce jednotlivých automobilov. Sme blízko k bodu, v ktorom sú stále  sofistikovanejšie autonómne jazdné vlastnosti vozidiel, ktoré ponúkajú úplne nový prístup k mobilite.“

Prejde ešte ďalší milión kilometrov?

Náklady na prevádzku vozidla v spoločnosti Tesloop sú približne 3 centy na kilometer. Batérie v modeli boli vymenené dvakrát v rámci záruky, prvýkrát  po 312 000 najazdených kilometroch, druhýkrát po 521 tisíc. Firma sa taktiež rozhodla zakúpiť kvalitnejšie zadné sedadlá pre ešte väčší komfort cestujúcich. Tie držia až doteraz aj napriek  tomu, že sa na nich vystriedali tisícky pasažierov. Po 482 tisícoch najazdených kilometrov sa celková kapacita batérií znížila o približne 10 percent. Spoločnosť predpovedá, že ich Tesla Model S by mohla prejsť v najbližších piatich rokoch ďalší milión kilometrov.

Zdroj: Tesloop.com, titulná fotografia: electrek.co


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

20. júla 2018

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+