MojElektromobil

Neexistuje azda horúcejšia téma pre konšpirátorov ako je elektromobilita a politika. Teraz sa však ideme zaoberať práve prvým prípadom. V americkej Kalifornii vraj mala horieť Tesla Model S po tom, čo sa jej vznietila batéria. Je tomu však naozaj tak? Téme sa venoval @slovakevguy na svojom instagramovom profile, kde sa nie prvýkrát venuje takejto tématike.

Na internete sa v posledných dňoch šírili videá ale najmä aj fotografie horiacej Tesly Model S. Podľa toho čo sa šírilo aj u nás, mala ako prvé explodovať práve Tesla, ktorej výbuch dokázal narobiť škody v celom okolí. Ten mal byť dokonca taký silný, že dokázal vybiť okná na okolitých budovách. Na priloženom videu však môžeme vidieť, že okná vybilo niečo iné ešte skôr, ako stihla Tesla začať horieť.

Instagramový profil prináša informáciu, že malo v prvom rade ísť výbuch, ktorý zapríčinil únik plynu. Ten mal unikať z uvoľneného plynového potrubia, po čom sa neskôr vďaka iskre vznietil. Ako sa však dostali plamene k vonku zaparkovanej Tesle? Jednoducho. Práve tá stála na poklope z kanálu, do ktorého sa tento plyn taktiež dostal. Potom už len stačila menšia iskra a Tesla sa objavila v plameňoch. Toto vám však odporcovia elektromobility nenapíšu a radšej budú šíriť neoverený hoax.

V uliciach SF sú tisícky Tesiel, doslova na každom rohu, keďže sa fabrika nachádza len pár km odtiaľ vo Fremonte. Nie je teda žiadnou náhodou že výbuch sa stal práve pod Teslou.

@slovakevguy

Náš tip
Stellantis má novú platformu pre elektromobily. 700-kilometrový dojazd nebude žiadnym problémom
10. júla 2023

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+