MojElektromobil

Na odomknutie Tesly Model X a Model S môžete použiť aj váš smartfón, no v porovnaní s Modelom 3, so svojím “keyless entry” systémom je to stále nič. Elon Musk povedal, že sa táto funkcia dostane aj do týchto prémiovejších modelov.

Náš tip
TESLA PRINÁŠA ĎALŠIU SOFTVÉROVÚ AKTUALIZÁCIU NA MODEL 3. NECHÝBAJÚ NOVÉ FUNKCIE

tesla model x teren

Ak si kúpite Teslu Model 3, kľúč k nej nedostanete. Dostanete kartu, pomocou ktorej svoj elektromobil odomknete, stačí ju len priložiť k senzoru. Toto ale nie je najzaujímavejšia možnosť, ako sa do svojej Tesly dostanete, prípadne ako ju naštartujete. Tesla usilovne vyvíja svoju aplikáciu, ktorou môžete úplne nahradiť túto kartu. S aplikáciou nainštalovanou vo svojom smartfóne sa stačí priblížiť k svojej Tesle, ona to automaticky rozozná a odomkne sa.

Tesla Model S a X majú túto možnosť zatiaľ len s kľúčom. Keď ho máte pri sebe a približujete sa k automobilu, odomkne sa. No pokiaľ by ste na odomknutie chceli použiť svoj smartfón, musíte vojsť do aplikácie a manuálne dvere otvoriť, prípadne naštartovať. Aplikácia mala pôvodne slúžiť na to, aby majiteľ mohol sprístupniť svoj automobil tretej osobe bez nutnosti požičiavať jej kľúč.

Elon Musk hovorí, že túto možnosť dostanú aj modely S a X.

Tieto nové funkcie závisia od vývoja softvéru Modelu 3, na ktorom sa pracuje už vyše pol roka. Tento týždeň Tesla vydala ďalšiu aktualizáciu Modelu 3, čím sa zase o trochu priblížila ukončeniu vývoja.

Zdroj: electrek.co

12. mája 2018

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+