MojElektromobil

Tesla sa ako moderný výrobca moderných automobilov snaží prispôsobiť tomu, čo je moderné a ekologické. Hovoríme o vegánstve ako celkovo o prístupe k zvieratám. Takýmto štýlom môžete prísť na to, že mnoho ľudí je proti tomu, aby sa v autách používali materiály ako napríklad koža. Práve na základe tohto Tesla už niekoľko rokov ponúka rôzne časti interiéru áut vo verzii „pre vegánov“. Teraz ale urobila Model 3 úplne vegánskym autom.

Interiér je naozaj celý nekožený

Žiada si to naozaj prekvapivo veľa ľudí, aby bol interiér v autách Tesla „vegánsky“. Koža však z neho ustupuje už niekoľko rokov. Už v Model S a X bola možnosť zvoliť si nekožený interiér – syntetickú kožu. Taká možnosť tu bola aj v prípade Modelu 3, s výnimkou volantu. Aj ten si ale odteraz môžete zvoliť bez kože, informoval electrek.co.

Volant bol poslednou časťou Modelu 3, ktorý sa nedal vyrobiť bez kože. Je totiž trochu iný ako v Modeli S a X, takže výrobca musel dodatočne začať vyrábať ďalší. V rozhovore s organizáciou PETA sa pýtali Elona Muska, či sa chystá urobiť „vegánskym“ aj Model Y:

PETA: „Môžete potvrdiť, že model Y bude vegánsky, ako som sľúbil?“

Musk: „Áno, bude.“

PETA: „… a že všetky výrobky spoločnosti Tesla budú na budúcich stretnutiach akcionárov bez živočíšnych produktov?“

Musk: „Nie, nie, môže zostať ten najmenší kúsok, nie som si istý, ale čo sa týka Model Y a Model 3, myslím si, že som si tým istý. Máme veľa vecí, ktoré treba vyriešiť, ale myslím si, že určite v prípade Model Y a Model 3, čoskoro budete mať aj špeciálnu objednávku pre S a X,informuje electrek.co.


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

4. septembra 2019

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+