MojElektromobil

Po predstavení Tesly Modelu 3 nemala automobilka čas na jeho promovanie. Hlavným dôvodom je to, že s predobjednávkami sa doslova roztrhlo vrece. Spoločnosť sa musela sústrediť v prvom rade na jeho výrobu, ktorá nebola na takej úrovni, ako by si predstavovala. Ešte do konca minulého roku mala v pláne vyrábať 5000 kusov týždenne, no svoj cieľ dosiahla len nedávno. To znamená, že čakacia doba na elektromobil sa stále predlžovala a niektorí zákazníci dokonca kvôli tomu zrušili predobjednávky.

Náš tip
V AUTOMOBILKE TESLA PRAVDEPODOBNE DOŠLO K SABOTÁŽI | ZHRNUTIE

Modely sa už dostávajú k zákazníkom

Tesla bola kvôli týmto problémom s výrobou nútená robiť takzvaný anti-marketing, kedy vyzdvihovala Model S pred Modelom 3. Teraz je ale výroba ustálená a stanovená hranica počtu vyrobených kusov týždenne prekonaná. Automobilka sa môže sústrediť na promovanie svojho zatiaľ najdostupnejšieho elektromobilu. Tesla už má flotilu testovacích vozidiel v USA a elektromobily sa pomaly dostávajú k predajcom a zákazníkom. Týka sa to aj výkonnejšieho Performance modelu.

Pracuje sa na zabezpečení dlhodobejších dodávok

Automobillka nie je známa žiadnym agresívnym marketingom, no smäd po pozornosti jej určite nechýba. Spolieha sa na dobré meno, ktoré si už stihla vybudovať a na pasívny marketing. Ten im zabezpečia zákazníci, ktorí sú s elektromobilmi spokojní, ako aj tí, ktorým sa jednoducho páčia a raz by si jeden taký chceli kúpiť. Teraz, keď je výroba ustálená, Tesla pracuje na zabezpečení dlhodobých predajov. Samozrejme bez dlhej čakacej doby.

Model 3 zažije premiéru na slávnom britskom Goodwood Festival of Speed. Tieto elektromobily sa v Európe síce objavujú, no ide o kusy dovezené z USA. Goodwoodský festival rýchlosti sa v posledných rokoch stal skôr prehliadkou elektromobilov a Tesla na tomto podujatí proste nesmie chýbať.

Zdroj: engadget.com


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

10. júla 2018

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+