MojElektromobil

Elon Musk, riaditeľ spoločnosti Tesla, včera v noci rozosielal maily všetkým svojim zamestnancom, v ktorých písal o údajnej sabotáži jedného z nich. Zamestnanec bol chytený pri tom, ako menil dôležité kódy výrobného systému Tesly. Okrem toho poslal tretím stranám veľké množstvo interných informácií.

tesla model 3 na predaj

Zamestnanec už bol vypočutý a spoločnosť pokračuje v zisťovaní či pracoval s ostatnými, prípadne s kým. Musk sa v e-maili pýta či do toho nie sú zapletení predajcovia z Wall streeet, plynárenské spoločnosti alebo iná konkurencia z oblasti ropy a zemného plynu.

„Pokiaľ dokážu klamať a podvádzať ohľadom emisií svojich automobilov, prečo nie aj takto?“ napísal Musk.

Dva incidenty v priebehu krátkej doby

Zamestnanec sa rozhodol konať na základe toho, že nebol povýšený. Na to Musk reagoval, že tým, že ho nepovýšil, urobil dobre. Dnes ráno sa stal ďalší zvláštny incident, na produkčnej linke vznikol menší požiar. Nikto sa nezranil, no výroba musela byť na niekoľko hodín pozastavená.

Náš tip
VÝROBNÉ KAPACITY TESLY MODEL 3 SA ZVYŠUJÚ, STÁLE TO VŠAK NESTAČÍ

Tesla je momentálne pod tlakom hlavne kvôli nedostatku výrobnej kapacity Modelu 3, ktorý sa začal vyrábať minulé leto. Spoločnosť počítala s tým, že do konca minulého roka bude vyrábať 5000 týchto elektromobilov týždenne, no realita je úplne iná. V apríli sa dostali na úroveň len 2500 modelov týždenne, 5. júna bolo toto číslo 3500. Tesla pokorila svoj cieľ 5000 modelov týždenne až v poslednom týždni druhého kvartálu tohto roka. Nový cieľ pre nadchádzajúci mesiac je hneď 6000 vozidiel Modelu 3, a tak je rozhodne každý stratený kus negatívnym aspektom.

Zdroj: cnn.com, theverge.com

5. júla 2018

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+