MojElektromobil

Spoločnosť Tesla má obrovské množstvo predobjednávok na Model 3. Problémom ale je, že ich nestíha vyrábať, takže čakacia doba sa stále predlžuje, momentálne je potrebné na novú Teslu čakať viac, ako rok od predobjednávky. Automobilka síce pomaly zvyšuje výrobu, no tá ani zďaleka nepokrýva dopyt. Tieto fakty vedú k tomu, že niektorí netrpezliví zákazníci svoje predobjednávky rušia. Najaktuálnejšia správa hovorí, že približne 23 percent predobjednávok bolo zrušených. To ale nie je až taký problém, pretože predobjednávok stále pribúda. Tesla sa o množstvo zákazníkov určite nemusí báť.

Náš tip
JE VÝROBNÁ CENA TESLY MODEL 3 NA ÚROVNI 28 TISÍC DOLÁROV?

„Model 3 čelí vážnym problémom vo výrobe, pretože absolútne nestíhajú pokryť dopyt. Od kedy začali predobjednávky, zrušených ich bolo až 23 percent.“

Je otázne či sú tieto dáta presné

Tesla zamietla, že sa jedná o relevantné dáta, no priznala, že nejaké predobjednávky boli zrušené.

„Objednávky Modelu 3 zostávajú v prvom štvrťroku stabilné. Hlavným dôvodom zrušenia niektorých predobjednávok je dĺžka dodania. Spokojnosť zákazníkov s Tesla Model 3 je ale veľmi vysoká.“

Na konci minulého roka spoločnosť v liste oznámila akcionárom, že eviduje približne 450 tisíc predobjednávok na Model 3. Celková suma, ktorú Tesla dostala za predobjednávky presahuje hranicu 1 miliardy dolárov. Samozrejme, nejedná sa len o predobjednávky na Model 3, ale aj na modely Semi, Roadster, Model S a Model X. Najvyššia suma ale prináleží práve Modelu 3.

Zdroj: electrek.co


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

11. júna 2018

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+