MojElektromobil

O Tesle Model 3 zatiaľ nemáme veľa informácií čo sa týka havárií. Samozrejme prebehli rôzne crash testy, no situácie z reálneho života nám dajú určite viac informácií o tom, ako sa elektromobil správa priamo v premávke. Teraz sa objavila prvá správa od majiteľa Modelu 3, ktorý na svojom vozidle havaroval.

Náš tip
TESLA VYŠETRUJE SAMOVZNIETENIE BATÉRIE ELEKTROMOBILU MODEL S | VIDEO

Model 3 sa niekoľkokrát prevrátil

Elektromobily majú výhodu v tom, že ich ťažisko je posunuté nižšie. Je to kvôli batériám, ktoré sa nachádzajú v podlahe. Pri havárií je teda menšia šanca, že sa elektromobil prevráti. Samozrejme to neznamená, že sa neprevráti. Pokiaľ je rýchlosť dostatočná a okolnosti vhodné, určite sa vám prevráti aj elektromobil. No a presne to sa stalo Tesle Modelu 3 minulý týždeň.

„Moja manželka šoférovala Model 3 a prevrátila sa s ním. Stalo sa to začiatkom minulého týždňa. Jej spomienky sú matné, veľa si z nehody nepamätá. Hovorí o tom, že všetko sa udialo veľmi rýchlo. Jazdila po ceste rýchlosťou približne 70 km/h v ľavom pruhu. Auto sa dostalo do kolízie s druhým vozidlom na stredovej línii. Tesla následne nabúrala do betónovej steny, skĺzla sa po nej a začala sa prevracať. Svedok hovorí o tom, že sa prevrátila niekoľkokrát predtým, ako zastavila úplne. Druhé vozidlo do steny taktiež nabúralo, no nie s takou silou. Verím, že šofér z toho vyviazol bez zranenia.“

Kabína zostala neporušená

Manžel hovorí o tom, že jeho manželka dokázala bez problémov z automobilu vystúpiť, pričom utrpela len ľahké zranenia. Niekoľko ľudí ihneď zastavilo, aby jej pomohlo. Okno na strane vodičky bolo otvorené a dvere sa dali bez problémov tiež otvoriť. Čo sa týka auta, majiteľ hovorí, že si viedlo veľmi dobre.

Airbagy ju ochránili pred nárazom, dokonca veľmi pomohol aj ten, ktorý je umiestnený pod volantom. Ani som nevedel, že sa tam taký nachádza. Ako môžete vidieť na fotografiách, kabína nebola vôbec porušená.

Oficiálne hodnotenia bezpečnosti Modelu 3 zatiaľ nie sú k dispozícii, no automobilka hovorí o tom, že bezpečnosť je priorita čislo 1. Rovnako, ako Model S a Model X bude pravdepodobne siahať na päťhviezdičkové hodnotenie.

Zdroj: electrek.co


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

18. júla 2018

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+