MojElektromobil

Tesla Model 3 na odomykanie nepoužíva klasický kľúč, ale RFID kartu, ktorú majiteľ priloží k B-stĺpiku automobilu. Majiteľka Modelu 3 a softvérová inžinierka z Tesly Amie DD si nechala implantovať tento čip do svojho predlaktia. Nie je to prvý čip pod jej kožou.

Ďalší čip implantovaný pod jej pokožkou využíva na odomknutie vchodových dverí jej domu a na otvorenie jej webovej stránky. „Čip funguje iba pre základný prístup. S mojim prvým čipom môžem priložením ruky k telefónu automaticky otvoriť prehliadač a ísť na moju webovú stránku.“ Po kúpe Modelu 3 sa jej zapáčila myšlienka spárovania čipu s jej autom.

Miesto implantátu pod kožou

Amie pôvodne plánovala skopírovať softvér z Tesla karty na svoj existujúci RFID čip a čip z Tesla karty použiť na iné účely. „Viem získať veľa informácií o systéme Java Applet, na ktorom beží, ale nemôžem si ich zapísať na môj aktuálny čip. Čip Tesly je teda dosť bezpečný. Dobrá práca, Tesla.“

Pre získanie čipu z karty Amie rozpustila plast karty v acetóne a nechala ju zapuzdriť do biopolyméru, aby bol bezpečný pre implantáciu do do tela. O to sa postarala spoločnosť DangerousThings.com špecializujúca sa na implantovanie RFID čipov.

Amie vo svojom Modeli 3

Amie je autorkou, tvorkyňou a sama seba nazýva „Magical Unicorn Software Engineer“. Venuje sa aj 3D tlači, elektronike a cosplay kostýmom. Pravidelne vydáva videonávody ohľadom spomínaných tém.

Varovanie: Druhé video obsahuje priebeh implantácie čipu, čo nemusí byť vhodné pre niektorých sledovateľov.

Čo si myslíte o implantovaní čipov na podobné účely? Dajte nám vedieť v komentároch pod článkom.


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

10. augusta 2019
Zdroj: Teslarati

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+