MojElektromobil

Nedávno sa objavilo na internete video, v ktorom odchádza technický viceprezident Tesly Doug Field z práce na produkčnej verzii Modelu 3. Bystré oko fanúšika si všimlo, že Field pri vstupe do vozidla držal v ruke kartu s logom spoločnosti Tesla. To ihneď rozprúdilo špekulácie o tzv. “keycard” komfortnom prístupe.

Na videu na prvý pohľad zaujme elektrické ovládanie predného sedadla vodiča. Zaujímavejšia je však dodatočne spozorovaná “karta” s logom Tesly. Tú drží Doug Field v ruke počas otvárania, pričom po nasadnutí ju položí do držiaku na poháre umiestneného na stredom tuneli. Potom “naštartuje” a odíde. Takže prvé, čo nás logicky napadne je, že ona záhadná Tesla karta, by mohla byť RFID kartou, ktorá nahrádza FOB kľúč pre komfortný prístup.

Náš tip
Alza naskladní pár kusov Tesly Model 3, cenu odhaduje na 29 000 € bez DPH

K Modelu S a X dostanete bezkontaktný kľuč v podobe autíčka. Ten nie je nutné nikam strkať ani prikladať. Stačí ho mať pri sebe, vozidlo ho dokáže detekovať na diaľku a sprítupniť sa. Rovnako prebieha aj zapínanie vozidla. K Tesle Model 3 tak zrejme nedostaneme “autíčko”, ale RFID kartu, ktorá funguje na rovnakom princípe.

 

Radšej kartu alebo kľúč?

Pre majiteľa by mohlo byť výhodou to, že ju môže nosiť spolu s dokladmi v peňaženke, pre Teslu zas nižšie výrobné náklady. Avšak nezdá sa, že by mala karta najpraktickejšie rozmery. Do každej peňaženky sa zrejme nevojde. Kľuč môže byť za príplatok…

No a možno sa jedná len o zamestnaneckú identifikačnú kartu Tesly, pričom Field mal “kľúč” vo vrecku. 🙂 Nuž, ako to je, sa dozvieme už čoskoro. Veď oficiálne predstavenie Tesly prebehne už 28. júla.

Zdroj: teslarati.com, titulná fotografia: electrec.co

eautoportal zdielanie


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

24. júla 2017

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+