MojElektromobil
Alžbeta Harry Gavendová 28. februára 2018

Tesla Model 3 ešte len putuje k svojim majiteľom, no niektorí ho už stihli dopodrobna preskúmať. To je prípad šikovných hackerov, ktorým sa podarilo dostať sa do továrenských nastavení softvéru, čím nám sprostredkovali zobpár zaujímavých poznatkov. Takzvaný “Factory Mode” ponúka informácie o pohonnej jednotke elektromobilu. Toto hacknutie má na svedomí jeden z členov skupiny Ingineerix, ktorý už má za sebou viacero zaujímavých “príhod” s Teslou.

Aký záver priniesli nové zistenia?

Zaujímavosťou je zistenie ohľadom batérií v Tesle Model 3. Kým Tesla komunikuje kapacitu dojazdom, ktorý je v podaní asi 498 km, aktuálne máme o nej lešiu predstavu. Údaje z Factory Mode hovoria o 76 kWh architektúre batérie. Ingineerix pritom vraví, že celý objem nie je využiteľný a že obsahuje aj niečo ako menšiu “vyrovnávaciu pamäť”, ktorú nemožno použiť.

Podľa screenshotu tiež vidno slušnú hodnotu – Tesla deklaruje až 1200 A ako maximálnu rýchlosť vybíjania. Je to takmer toľko, ako dosahujú 85 kWh batérie v Modeloch S a X. Táto hodnota je len o 100A menej, než v prípade “Performance” verzií bez špeciálneho módu. Očakávame tiež príchod elektromobilu Tesla Model 3 s pohonom oboch náprav, čo by mohlo priniesť aj navýšenie výkonu samotnej pohonnej jednotky či zvýšenie trakcie.

Na článku spolupracoval Slavo Dzuričko, redaktor portálu eAutoPortal.sk

Zdroj: electrek.co


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

28. februára 2018
Fotománia

+