MojElektromobil

Automobilka Tesla je známa pre technologicky vyspelé elektromobily, no niekedy jej dobré meno rozhodne nerobí horšia kvalita vozidiel. Teda, mnohí čerství majitelia musia riešiť rôzne drobné úpravy alebo opravy pri prevzatí vozidla alebo v prvých týždňoch od kúpi. Za problémami určite stojí horšia kontrola kvality, no Tesla sa aj túto časť výrobného procesu snaží zlepšovať. Upozornil web Electrek.

Ak by sme porovnali situáciu spred niekoľkých rokov s aktuálnou kvalitou dodávaných vozidiel, určite by sme zaznamenali zlepšenie. Stále ale nie je nič výnimočné, ak si na aute predsa len nájdete menšie chyby. Často sa hovorí, že kontrola kvality pri výrobe elektromobilov Tesla vlastne vôbec neexistuje a robia ju až budúci majitelia pri prevzatí. Najnovšie informácie však potvrdzujú, že automobilka tento problém chce riešiť. Nebola by to ale Tesla, keby hľadali iba tradičné riešenia.

Automatizovaný kamerový systém

Kontrola kvality má byť riešená automatizovaným systémom kamier, pričom Tesla aktuálne hľadá ľudí, ktorí by mali pomôcť s návrhom a dizajnovaním takéhoto systému: „Inžiniersky tím pre vozidlá Tesla hľadá vysoko motivovaného inžiniera kontroly kvality, ktorý by využil svoje skúsenosti s výrobnými linkami a vývojom softvérových systémov pri vedení inštalácie a prevádzke automatizovaného kamerového systému kontroly do existujúcich výrobných liniek,“ píše sa v pracovnom inzeráte. Pracovná ponuka je cielená na výrobný závod vo Fremonte, kedy by sa ale nový systém mohol používať je samozrejme otázne.

Je teda zjavné, že v súčasnosti ide iba o plán v ranom štádiu, ktorý by mal dotiahnuť k realizácii nový tím ľudí. Tesla v súčasnosti dokončuje výstavbu svojej fabriky pri Berlíne, ktorá by mala byť z pohľadu viacerých parametrov najpokročilejšia. Vo veľkej miere sa tu budú využívať moderné systémy pre odlievanie karosérie do veľkých jednotných kusov. Zároveň sa tu budú po prvýkrát využívať moderné batérie 4680 v Tesla Model Y, ktoré majú zabezpečiť značne vyšší dojazd či rýchlejšie nabíjanie.

Náš tip
Tesla Model Y vyrobená v Giga Berlin dostane ako prvá štrukturálnu batériu
14. januára 2021

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+