MojElektromobil

Včera to bol presne rok od začiatku výstavby fabriky Giga Berlin. Tesla aktuálne hľadá top talenty a budúcich zamestnancov fabriky, zlákala aj šéfa fabriky Mercedes-Benz.

Tesla do svojej nemeckej fabriky zlákala šéfa fabriky motorov Mercedes-Benz, ktorá sa takisto nachádza v Berlíne. 57-ročný manažér Rene Reif ukončí svoj pracovný pomer v Mercedese ku koncu tohto roka. Podľa IG Metall Berlin od začiatku budúceho roka nastúpi do Tesly.

Rene Reif (Foto: Auto Bild)
Rene Reif (Foto: Auto Bild)

Elon Musk pre fabriku Giga Berlin hľadá tím 25 ľudí, ktorí budu priamo s ním komunikovať a riešiť tie najzložitejšie problémy masovej výroby elektromobilov pre celý európsky trh. Tento tím sa má nazývať “25 guns” (25 zbraní).

Tesla do fabriky Giga Berlin hľadá talenty v celom Nemecku. Ľudí zháňajú aj pracovné agentúry a samotný Elon Musk.

Ten sa bol pred pár dňami osobne pozrieť na stavbu a osobne viedol pohovory s kandidátmi. Hľadal tých najlepších “riešiteľov problémov”, pričom mu bolo jedno, kde a na akú školu títo kandidáti chodili. Podľa jeho minulých vyjadrení sa na pohovoroch všeobecne pýta kandidátov, aké nazložitejšie problémy v živote vyriešili a pýta sa ich na konkrétne kroky, ako ich vyriešili.

 

 

 

13. novembra 2020

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+