MojElektromobil

Tesly v programe s autonómnym softvérom FSD Beta dostali po menej ako 2 týždňoch aktualizáciu. Musk na Twitteri tvrdí, že zásahy vodiča do riadenia sa vďaka aktualizácii znížia až o tretinu.

Tesla zhromažďovala z týchto testovacích vozidiel (reálni majitelia) obrovské množstvá dát a na ich základe softvér vylepšuje. Po vydaní aktualizácie majitelia hlásia plynulejšiu jazdu s aktivovaným systémom.

Časom sa odstráni kontrola vodiča

Napriek označeniu “plne samojazdiaci” softvér musia majitelia venovať jazde zvýšenú pozornosť a držať ruky na volante po celý čas. Softvér je vo verzii beta. Dáta v reálnej premávke však učia neurálne siete tohto systému, aby v budúcnosti robili lepšie rozhodnutia.  Musk však píše, že časom sa z neho stane softvér, pri ktom nebude potrebná žiadna kontrola vodiča.

Tesla po aktualizácii vylepšila aj UI (používateľské prostredie) vozidla na centrálnom displeji:

3. novembra 2020
Zdroj: Electrek

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+