MojElektromobil

Počas extrémne studeného počasia vykazuje množstvo vozidiel Tesla problémy s nabíjaním. Napríklad na staniciach Supercharger v Chicagu, kde bolo nedávno extrémne chladné počasie sa autá nechceli dobíjať. Správu sme prevzali z amerického spravodajského webu Electrek.

Tuhá zima však robí problémy nielen elektromobilom ale aj autám so spaľovacím motorom. To, že autá na spaľovací pohon neštartujú za studena, je veľmi bežné. Čo sa týka elektromobilov, negatívne to ovplyvňuje ich dojazd a rýchlosť nabíjania. Málokedy sme však počuli o tom, že by sa v mrazoch nenabíjali vôbec. V Chicagu je momentálne vlna extrémne chladného počasia. Včera v tomto meste namerali teplotu 2 °F (-19 °C), ktorá sa pri silnom vetre pocitovo vyšplhala až na -20 °F (-29 °C).

Ultrarýchla nabíjacia stanica Tesla Supercharger - Trenčín (Zdroj: Tesla.com)
Nabíjacie stanice Tesla Supercharger | Zdroj: Tesla.com

Tieto extrémne teploty, alebo skôr mrazy spôsobujú na staniciach Tesla Supercharger po celom meste rôzne problémy. Informovácie o množstve vozidiel Tesla, ktoré uviazli na ich staniciach v Chicagu bez toho, aby ich bolo možné dobiť, priniesli aj tamojšie televízie. Majitelia týchto elektromobilov hlásia, že po zapojení do siete nie je možné spustiť proces nabíjania. Niektorí z nich sa dokonca uchýlili k odtiahnutiu svojich vozidiel do miestneho servisného strediska Tesly.

Spoločnosť tento problém eviduje a už stihla spravila kontrolu všetkých Superchargerov v regióne. Väčšinu nabíjačiek označila ako all-in-use s čakacími dobami. Niektorí naznačujú, že problém môže byť aj v tom, že majitelia tepelne nepripravia svoju batériu pred nabíjaním, čo spoločnosť odporúča najmä v chladných podmienkach.

Tepelná príprava batérie sa však vykonáva automaticky, ak v navigačnom systéme auta zadáte stanicu Supercharger. Celkom pravdepodobné je, že kvôli extrémne chladnému počasiu v regióne zlyhávajú samotné kompresory. Nanešťastie, Tesla nemá PR oddelenie, na ktoré by sa dalo obrátiť a požiadať o ďalšie podrobnosti o situácii.

Náš tip
Cybertruck podrobený testu. Koľko kilometrov prejde na jedno nabitie s ťažkým nákladom?
18. januára 2024

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+