MojElektromobil

Automobilka Tesla svojou trhovou kapitalizáciou prekonala 100-miliardovú hranicu. Jej akcie (TSLA) v dnešnom obchodovaní pred otvorením burzy vystrelili na hodnotu 563,50 dolárov, čo predstavuje hodnotu 101,56 miliárd dolárov. Ak sa hodnota po otvorení burzy potvrdí, stane sa druhou najhodnotnejšou automobilkou sveta. Prekoná tak konzorcium Volkswagen Group s aktuálnou trhovou hodnotou približne 90,35 miliárd eur, v prepočte 100,21 miliárd dolárov.

Akcie Tesly vystrelili pred otvorením burzy na 563,50 dolárov za akciu. Trhová kapitalizácia na obrázku je prepočítaná ešte zo včerajšej hodnoty pri zatvorení burzy.

Vývoj hodnoty akcií však predstavuje divoké vody, kde sa všetko rýchlo mení.

Analytici uvádzajú, že raketovému nárastu ceny akcií Tesly v posledných týždňoch pomohli najmä informácie o spustení výroby v Číne, tamojší dopyt, ako aj očakávané pozitívne správy o dosiahnutí výsledkov za štvrtý kvartál 2019. Prispievajú aj sľubné budúce plány pre spustenie výroby v Nemecku, kde sa aktuálne začali prvé prípravné práce na pozemkoch budúcej továrne Gigafactory 4, a aktuálne najmä správy o začiatku dodávok Modelu Y už na začiatku februára tohto roku. To je podstatne skôr ako bolo pôvodne očakávané.

Okrem toho, že Tesla prekonala spomínaný Volkswagen, jej trhová kapitalizácia presiahla aj kombinovanú trhovú hodnotu firiem General Motors (49,56 mld.) a Ford (36,82 mld.).

Trhovou jednotkou naďalej zostáva Toyota s aktuálnou trhovou kapitalizáciou 232 miliárd dolárov.

Náš tip
Volkswagen dáva vodíku STOP: Urýchlime transformáciu k elektromobilom
Náš tip
Model Y sa začne dodávať vo februári. Potvrdil to zamestnanec Tesly
22. januára 2020
Zdroj: Teslarati

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+