MojElektromobil

Spoločnosť Tesla nedávno oznámila všetky vylepšenia, ktoré dostane najnovšia verzia Tesly – Model S. Okrem novej farby sa môžu zákazníci tešiť na vylepšený palubný počítač s autopilotom, možnosť zvolenia si klasického volantu (zadarmo) ale aj vylepšené strešné okno. To má okrem zväčšenia svojej plochy zachovať rovnakú ochranu pred UV žiarením a prehrievaním, informuje Insidevs.

Americký výrobca elektromobilov informoval o najnovších vylepšeniach zákazníkov prostredníctvom e-mailu. Stálo v ňom: „Naše nové strešné sklo Modelu S prepúšťa viac svetla a umožňuje jasnejší výhľad na oblohu, vo dne aj v noci, pri zachovaní rovnakej úrovne tepelnej a UV ochrany.“

Nová strecha by podľa automobilky mala vážiť menej a prepúšťať až 5-krát viac svetla ako jej predchodca. Rovnako bude vylepšená aj celková ovládateľnosť strechy, a to vďaka zníženiu jej ťažiska. Okrem toho prostredníctvom videa Tesla informovala o ďalších vylepšeniach akým je aj ultračervená farba laku, ktorá bude použitá úplne prvýkrát vo vozidlách tohto výrobcu.

Túto farbu okrem Modelu S dostane aj najnovšia verzia Modelu X. Doteraz bolo štandardom mať pri Modeli S volant s názvom Yoke, ktorý sa tvarom podobá na volant vozidiel Formuly 1. Teraz však Tesla sprístupňuje zákazníkom možnosť bezplatného výberu volantu a môžu si tak zvoliť aj klasickú okrúhlu verziu. Vo vozidlách nájdeme aj vylepšený počítač s integráciou Hardvéru 4, ktorý tiež príde s vylepšeným autopilotom novej generácie.

Vylepšenia sa dočkajú aj brzdy

Ako posledné sa vylepšenia dočkajú aj brzdové doštičky, ktoré budú mať vyššiu tepelnú kapacitu. Zlepší sa aj ich brzdný výkon v porovnaní s predchodcom. Autá vybavené Hardvérom 4 sa už pomaly dostávajú k zákazníkom, no hneď po uvedení už mal jeden zákazník problémy. Po prevzatí nového vozidla sa pokazili úplne všetky asistenčné systémy vo vozidle. Tesla však promptne zareagovala a už sa rieši oprava.

Náš tip
Pri krádeži použili elektromobil. Prezradilo ich nabíjanie
10. marca 2023

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+