MojElektromobil

Tesla začala vo väčšom kontaktovať majiteľov nabíjacích staníc Destination Charger s ponukou prechodu na tretiu generáciu nabíjacej stanice Wall Connector. Dôvodom je to, že modernizáciou získajú prístup k dodatočným funkciám vrátane možnosti zaviesť poplatok za nabíjanie.

Stanice Destination Charger môžeme nájsť v hoteloch, reštauráciách, nákupných centrách a ďalších verejných prevádzkach. Majitelia prevádzok ich môžu získať vďaka programu Tesla Destination Charging prakticky zadarmo a citeľne pritom posunú úroveň služieb pre svojich zákazníkov.

Hostia na elektromobiloch dorazia na miesto a počas doby pobytu si môžu bezplatne doplniť batériu svojho vozidla, čo je skutočne pohodlné. Cez program bolo dokonca možné získať aj univerzálne nabíjačky pre elektromobily všetkých značiek, nie len pre Tesly.

Prevádzka musela zaplatiť účet za elektrikárske práce, a na základe dohody s Teslou hradiť náklady za elektrickú energiu, ktorú pri nabíjaní spotrebovali jej zákazníci.To sa teraz ale zjavne môže zmeniť.

Keď Tesla začiatkom roka začala ponúkať tretiu generáciu Wall Connector s Wi-Fi pripojením, objavili sa informácie, že novými funkciami pri použití v Destination Charging programe budú aj účtovanie nabíjania, kontrola obsadenosti či automatické hlásenie chybových stavov.

Tieto informácie sa ukázali byť skutočne správne. Potvrdil to portál Electrek s odvolaním sa na viacero prevádzkovateľov zapojených v Destination Charging programe.

Tých Tesla kontaktuje a nabáda k modernizácii aktuálnej nabíjacej infraštruktúry. Medzi vylepšeniami, ktoré budú môcť využívať, spomína:

  • Reporting – sledovanie ako často, a v akom objeme dochádza k nabíjaniu
  • Vzdialená diagnostika – firmvérové aktualizácie, opravy, servisné hlásenia
  • Refundácia – Možnosť účtovať férovú cenu za elektrickú energiu spotrebovanú pri nabíjaní

Najväčšou zmenou je práve tretí bod. Prevádzkovatelia hosťom budú môcť účtovať nabíjanie, pričom doteraz im ho ponúkali zadarmo.

Tesla spomína „férovú sumu“ a vďaka spojeniu s nabíjacími stanicami dokáže sledovať reálnu spotrebu energie. Pravdepodobne pripravuje štandardizovaný platobný systém.

Náš tip
Príbeh roka: Pomáha hotelom zadarmo stavať nabíjačky. Sám pritom elektromobil nemá
14. augusta 2020

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+