MojElektromobil

Elektromobily Tesla čoskoro budú schopné “prihovárať sa” chodcom či dokonca vandalom. Naznačil to priamo Elon Musk prostredníctvom príspevku na sociálnej sieti Twitter, kde zverejnil aj krátke demonštračné video tejto pripravovanej novinky.

Na videu je zachytený Model 3 so stiahnutými oknami, z ktorého zjavne vychádza reprodukcia zvukového záznamu “Don’t just stand there staring, hop in”, v preklade “Nestojte tam len a nečumte, nasadajte”.

Zatiaľ nie sú známe žiadne podrobnosti. No skutočnosť, že elektromobil má stiahnuté predné okná naznačuje, že využívané sú reproduktory z interiéru.

Rovnako je však možné aj to, že používané budú externé reproduktory, ktoré Tesla začala do svojich vozidiel pridávať v reakcii na požiadavky regulačných úradov. Tie požadujú, aby elektromobily pri pomalej jazde (do 19 km/h) vydávali umelo produkovaný zvuk.

Musk aktuálne len avizuje, že vozidlá Tesla budú schopné “rozprávať sa” s chodcami a vandalmi, zjavne pre zvýšenie faktoru ochrany. Z toho, čo zatiaľ vieme, to v podstate vyzerá na akúsi “zábavno-bezpečnostnú” funkciu.

Zábavná zložka znamená to, že pri jazde budú z Tesiel vychádzať rôzne hlášky či úsmevné zvuky. Pri bezpečnosti zase zjavne pôjde o rôzne varovania, výzvy či žiadosti o pomoc okolia.

Nateraz nie je známe, čo viac Tesla v tomto smere plánuje, no vzhľadom na to, aký je Musk na sociálnych sieťach aktívny, je len otázkou času, kedy sa dozvieme ďalšie detaily. Funkciu vraj máme očakávať „čoskoro“.

Náš tip
Elektromobily Tesla umožnia vybrať zvuk klaksónu a elektromotora


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

13. januára 2020
Zdroj: Teslarati

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+