MojElektromobil

Nová štúdia založená na počte poistných udalostí ukazuje, že vodiči Tesly majú v USA najvyššiu nehodovosť spomedzi všetkých. A to napriek tomu, že Tesla tvrdí, že jej Autopilot vedie k oveľa nižšej nehodovosti než je priemer. Správu priniesol portál electrek.

Kde je pravda?

Tesla v minulosti vydávala správu o bezpečnosti Autopilota, ktorá sledovala počet najazdených kilometrov medzi nehodami v jej vozidlách v závislosti od využitia alebo nevyužitia Autopilota a porovnávala ju s priemerom v odvetví.

Automobilka túto správu využívala na tvrdenie, že jej technológia Autopilot vedie k oveľa bezpečnejšej jazde. Tvrdí, že jej vozidlá budú dosahovať menšie čísla nehodovosti než je priemer v USA, či bez Autopilota.

tesla autopilot nehodovost
Zdroj: Tesla

Tesla však minulý rok prestala podávať správy o bezpečnosti a odvtedy nezverejnila veľa údajov o výsledkoch Autopilota.

Nová štúdia založená na počte poistných udalostí v USA ukazuje, že vodiči Tesly v skutočnosti havarujú oveľa častejšie ako ostatní vodiči.

Štúdia pochádza od spoločnosti LendingTree, ktorá analyzovala milióny poistných udalostí, aby zostavila rebríček značiek s najväčším počtom nehôd na 1 000 vodičov.

tesla nehodovosť
Zdroj: LendingTree

Napriek odlišným metodikám je zrejmé, že takto odlišné výsledky môžu byť len ťažko oba pravdivé. Ťažko overiť najmä údaje zo správ Tesly, pretože zistiť celkový počet najazdených kilometrov najmä v prípade vozidiel, ktoré nie sú trvalo pripojené na internet, sa nezdá byť reálne.

Náš tip
Nebezpečný autopilot Tesly a zvolávačka 2 miliónov kusov. Ako to je naozaj?
20. decembra 2023

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+