MojElektromobil

Majitelia elektromobilov Tesla sa už môžu pustiť do používania známeho rozhrania Android Auto. Má to však drobný háčik. Nejde o oficiálnu podporu, ktorú by pridala priamo automobilka Tesla. Namiesto toho opäť zasiahla vynaliezavosť šikovných programátorov. 

Úplné nahradenie zabudovaného operačného systému nie je možné vykonať, nakoľko je úzko prepojené s hardvérovou výbavou auta, a z pohľadu Tesly ide o neželaný zásah. 

Platformu Android Auto od Google je preto možné využívať len  prostredníctvom platenej aplikácie TeslAA. Celé riešenie je navrhnuté tak, že je spustené vo webovom prehliadači na dotykových obrazovkách Tesiel. 

Android Auto na Tesle | Zdroj: XDA-Developers

Dostupná pre širokú verejnosť

Spomínaná aplikácia nie je úplnou novinkou. Do povedomia sa dostala už počas leta, no pre verejnosť je globálne dostupná až v týchto dňoch. Upozornil na to portál XDA-Developers. Aplikácia mala od svojho prvotného odhalenia prejsť množstvom úprav, ako aj rozsiahlym ladením spojeným s opravami chýb. Napriek tomu stále môže dochádzať k drobným problémom. Najčastejšie má ísť o dlhšiu dobu odozvy či dočasné zamrznutie rozhrania. V niektorých prípadoch môže dôjsť aj k výpadku spojenia.

Bez nutnosti zásahov do systému

Aplikáciu je potrebné nainštalovať do smartfónu, následne využiť kombináciu Bluetooth a Wi-Fi pripojení na spojenie s Teslou. Finálnym krokom je otvorenie zabudovaného webového prehliadača a otvorenie webovej stránky www.androidwheels.com, kde sa zobrazí očakávané rozhranie Android Auto. 

K platforme sa dostávame poriadnou okľukou, no momentálne je to jediný známy spôsob ako spustiť Android Auto na Tesle a dostať sa k možnosti zrkadliť vybrané Android aplikácie.

Tvorca aplikácie TeslAA avizuje, že svoje dielo bude naďalej vylepšovať, takže postupom času by sa malo stať ešte spoľahlivejším, prípadne by sme sa mohli dočkať aj nových funkcií. Aplikáciu TeslAA nájdete v ponuke obchodu Google Play za cenu 4,99€.

20. decembra 2021

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+