MojElektromobil

Spoločnosť Tesla vydáva aktualizáciu softvéru, ktorá pridáva zaujímavé funkcie pre majiteľov Model S a X. V tejto aktualizácii prichádzajú novinky aj s nabíjaním z Tesla Powerwall. Aktualizácia pod číslom 2020.32.1 však obsahuje hneď niekoľko zaujímavých častí.

Tesla powerwall
Zdroj: Tesla

Presné údaje z najnovšej aktualizácie:

Vaše vozidlo koordinuje s Powerwall pre lepšie nabíjanie počas výpadku elektrickej energie bez toho, aby sa prekročili energetické možnosti vášho systému Powerwall. Powerwall nepretržite reaguje na meniace sa energetické potreby vášho domu a spomalí alebo zastaví nabíjanie vášho automobilu, aby udržal vaše maximálne domáce zaťaženie.

Počas výpadku napájania sa vaše auto bude nabíjať z Powerwallu vždy, keď je nastavená vyššia úroveň v mobilnej aplikácii Tesla. Túto hranicu môžete zmeniť tak, aby sa vyvážili vaše domáce a jazdné energetické potreby, čím získate úplnú kontrolu nad svojím energetickým ekosystémom. Powerwall môže tiež použiť prebytok solárnej energie na nabitie vozidla počas výpadku, ak necháte auto zapojené, kým svieti slnko.

Touto aktualizáciou Tesla upevňuje ekosystém medzi elektromobilmi a produktmi na ukladanie elektrickej energie zo slnka.

Zmena nastavenia vzduchových tlmičov

Taktiež sa v najnovšej aktualizácii nachádza aj spomínaná zmena celého nastavenia pre vzduchové tlmiče v Modeloch S a X. Celé menu bolo prepracované a na novo vytvorené pre ešte podrobnejšiu kontrolu: „Zjednodušili sme logiku riadenia podvozku elektromobilov Tesla, aby sme lepšie podporili dočasné aj trvalé výšky vozidla. Ak je výška vozidla nastavená manuálne na High (Vysoká) alebo Very High (Veľmi vysoká), vaše auto sa teraz po prejdení krátkej vzdialenosť automaticky zníži.“

Aj napriek tomu ale budete mať možnosť podvozok zdvihnúť: V prípade zasnežených alebo terénnych podmienok klepnite na „Keep“ vedľa možnosti Ride Height, aby sa výška udržala na vysokej alebo veľmi vysokej, až kým nedosiahnete maximálnu povolenú rýchlosť. V prípade strmých príjazdových ciest alebo na miestach, kde opakovane potrebujete vyššiu výšku počas jazdy, klepnite na „Vždy automaticky zvyšovať na tomto mieste“. Táto funkcia pri opätovnom vstupe na miesto automaticky zvýši odpruženie na uloženú výšku.“

Zmena platí len pre najnovšie verzie “Raven” modelov S a X. Podrobná fotografia nového menu:

Tesla aktualizácia update tlmiče
Zdroj: u/AndrasHatvani

Iné zmeny v elektromobiloch Tesla

Nová notifikácia vás upozorní na otvorené auto:

Ak zostane kufor, predný kufor alebo akékoľvek dvere otvorené dlhšie ako desať minút, bude vám zaslané mobilné upozornenie. Ak sú všetky dvere a kufre uzamknuté, upozornenie sa odošle, ak sa zistí, že niektoré okno bolo otvorené desať minút po opustení vozidla.

Toto nastavenie sa ale dá vypnúť pre vopred zadané miesta, keďže napríklad doma môžete chcieť mať otvorené okná alebo podobne:

Ak chcete upraviť, ktoré upozornenie sa bude odosielať, klepnite na Ovládacie prvky > Vozidlo > Oznámenia o otvorených dverách vozidla. Ak vyberiete možnosť „Vylúčiť domov“, upozornenia sa neposielajú, keď je auto doma.

Ak ste túto aktualizáciu už dostali, určite nám dajte vedieť v diskusii pod článkom vaše skúsenosti.


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

10. augusta 2020
Zdroj: Electrek

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+