MojElektromobil

Podľa najnovších zistení fanúšika Tesly dostanú modely Tesly batériu s kapacitou 110 kWh, ktoré výrazne zvýšia dojazd.

Fanúšik a majiteľ Modelu S, Jason Hughes, už v minulosti správne podľa zmien vo firmvéri systému BMS (battery management system) predpovedal príchod verzie P100D. Tentokrát tvrdí, že v najnovšej verzii firmvéru sa vyskytli zmeny, ktoré naznačujú príchod opäť väčšej batérie.

”Je tam číslo packID, ktoré začína životnosť batérie na využiteľnej kapacite približne 109 kWh (640+ km dojazd),” napísal Hughes vo svojom príspevku na Twitteri. Dodal, že Tesla by mohla vyvíjať nový modul o celkovej kapacite 115 kWh s prihliadnutím na rezervu batérií.

Jason hughes 110 kwh bateria

Hughes objavil aj to, že nová batéria by sa mala skladať zo 108 článkov v sérii s celkovým napätím 450 V, vďaka čomu by mohlo ísť o univerzálnu batériu s teoretickým využitím vo všetkých modeloch Tesly, vrátane prichádzajúceho Modelu Y.

Očakávaná novinka

CEO Tesly, Elon Musk, prednedávnom informoval, že príchod vozidiel s dojazdom 640+ km je veľmi blízko. Povedal to v konferenčnom hovore s akcionármi po predstavení výsledkov za Q4 2019.

Len pred pár dňami Model S dostal cez softvérovú aktualizáciu predĺženie dojazdu z 370 na 390 míľ EPA (624 km).

20. februára 2020
Zdroj: Teslarati, Jason Hughes (Twitter)

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+