MojElektromobil

Na trend elektromobility aktuálne zareagovala aj spoločnosť Sygic, známa najmä vďaka svojim navigáciám pre smartfóny. Spoluprácu nadviazala so spoločnosťou Plugsurfing, ktorá patrí medzi najväčších poskytovateľov nabíjacích staníc pre elektrické autá – v Európe ich prevádzkuje vyše 150-tisíc.

“Partnerstvo so spoločnosťou Plugsurfing je dôležitou súčasťou nášho plánu vyvinúť komplexné a inovatívne riešenia pre elektrické autá. Produkty a služby, ktoré onedlho predstavíme pomôžu novým, aj skúseným vodičom čeliť každodenným výzvam elektromobility,” uviedol Vice prezident pre eMobilitu v Sygic Petr Fuzek.

Dvojica chce v dohľadnej budúcnosti priniesť sériu inovatívnych riešení pre vodičov aj automobilky, pomocou ktorých chce riešiť najväčšie prekážky blokujúce masové rozšírenie elektromobility.

Za tieto problémy označuje obavy spojené s dojazdom a nabíjaním elektromobilov, konkrétne spomína nabíjaciu infraštruktúru, nedostatočné povedomie a nízku osvetu.Sygic uvádza, že pri svojej analýze vychádza z prieskumu Centra pre výskum a rozvoj informačných služieb (CORDIS).

“Plugsurfing je európskym lídrom v elektromobilite. Našim cieľom je urobiť nabíjanie jednoduché pre každého vodiča. Vďaka tomu sa nám podarilo vybudovať silnú komunitu vodičov elektrických áut, ktorí pravidelne využívajú naše služby. Spolupráca so spoločnosťou Sygic nám umožní predstaviť nové riešenia, ktoré pomôžu vyriešiť tie najkritickejšie potreby aj našich vodičov,“ uviedol Adam Woolway, spoluzakladateľ a výkonný riaditeľ spoločnosti Plugsurfing.

Sygic predstaví prvé z riešení pre elektromobilitu začiatkom mája. Pôjde pritom o priamu súčasť mobilnej aplikácie Sygic GPS Navigation.

Oficiálne oznámenie síce neuvádza o čo presne pôjde, no celkom úspešne snáď môžeme špekulovať, že navigácia bude prinajmenšom rozšírená o funkciu pre zobrazovanie polohy nabíjacích bodov, rovnako ako to dnes funguje s čerpacími stanicami.

Okrem toho by mohlo pribudnúť aj optimalizovanie trasy v závislosti od potreby nabíjať, ako aj zobrazovanie doplnkových informácií napríklad o cenách nabíjania. Či to tak skutočne bude uvidíme až v máji.

Podobným spôsobom boli nedávno rozšírené aj možnosti navigácie vo vozidlách Tesla, kde pribudlo zobrazovanie nabíjacích staníc tretej strany.

19. marca 2020
Zdroj: Tlačová správa

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+