MojElektromobil

Škoda spustila sériovú výrobu modelu Superb iV s pohonom plug-in hybrid. Bude sa vyrábať výlučne v českom závode Kvasiny na rovnakej výrobnej linke ako verzie so spaľovacími motormi.

12 miliónov na prípravu fabriky

Superb iV PHEV je prvým elektrifikovaným sériovo vyrábaným modelom českej Škody. Automobilka do prestavby fabriky investovala až 12 miliónov eur. Prispôsobená bola výroba karosérie a montážna hala. Spaľovacia, ako aj hybridná verzia modelu, sa bude vďaka prestavbe môcť vyrábať na jednej montážnej linke.

Výroba Škoda Superb iV
Výroba Škoda Superb iV

Kvôli rozdielnej výške podlahovej plošiny však museli byť niektoré zariadenia prispôsobené alebo nanovo inštalované. Na výrobnej linke Škoda inštalovala nový zásobník na rámy podvozka a manipulátor pre vysokonapäťové batérie.

Škoda Superb iV

Škoda Superb iV

Vyškolenie zamestnancov

Okrem toho Škoda preškolila takmer 5 500 zamestnancov pre oblasť elektromobility. Na tento účel postavila nové tréningové centrum.

Technické parametre

Pohonná jednotka Škody Superb iV bude pozostávať z benzínového štvorvalca 1.4L TSI a elektromora. Dosiahne maximálny výkon 160 kW (218 k) a elektrický dojazd 56 km (WLTP). Nový pohon je k dispozícii pre výbavy Ambition, Style, Sportline a L&K a objednávky sa spustia začiatkom roka 2020.

Škoda Superb iV

Všetky hybridné modely značky budú však vyrábané na rovnakej linke so spaľovacími verziami.

Škoda Superb iV
Nabíjací port Škoda Superb iV

Prvým čisto elektrickým modelom značky bude model Citigoe iV, o ktorom sme vás nedávno informovali. Tento model prekvapí dobrou cenovkou a solídnym elektrickým dojazdom.

18. septembra 2019

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+