MojElektromobil

Informácie o tom, že Tesla plánuje predávať ochranné či dizajnové fólie pre svoje elektromobily sa sporadicky objavujú už dlhší čas. Doteraz sa to ale prakticky nachádzalo len v štádiu špekulácií. Výnimkou bol azda len čínsky trh, kde automobilka ešte v roku 2020 spustila službu zameranú práve na farebné fólie. Podrobnosti vtedy boli strohé, no predpokladalo sa, že z pôvodných piatich čínskych miest bude služba postupom času expandovať, a to aj do ďalších krajín.

Aktuálne sa dozvedáme, že Tesla s predajom farebných ochranných fólií, takzvaných “wrapov”, pre vlastné elektromobily predsa len počítala. Ako informuje portál InsideEVs, služba bola oficiálne spustená pre americký trh. Objednávky je možné vykonať priamo na oficiálnej stránke alebo cez mobilnú aplikáciu Tesla.

Fólie sú samozrejme populárne už dlhý čas a existuje viacero firiem, ktoré takúto službu ponúkajú. Vybavenie polepu na želanie pre unikátny dizajn a zvýšenú ochranu pre Tesly na našom trhu sprostredkúva aj známa spoločnosť DriveTesla.sk.

Tesla ale teraz takpovediac “mení pravidlá hry” pretože službu začína ponúkať už priamo vo vlastnej réžii, čo môže byť pre mnohých majiteľov elektromobilov tejto značky veľmi lákavé. Minimálne kvôli tomu, že proces objednania je priam triviálny a nemusia hľadať externú firmu, ktorá by niečo podobné vedela zabezpečiť.

Stále je tu ale skutočnosť, že ponuka je zatiaľ dostupná len pre americký trh, konkrétne pre južnú Kaliforniu. Momentálne je dostupných 7 farebných prevedení – Satin Ceramic White, Slip Grey, Satin Stealth Black, Satin Rose Gold, Glacier Blue, Forest Green a Crimson Red. Okrem toho má byť dostupná aj priehľadná fólia, ktorá teda plní len ochrannú funkciu.

Veľkým prekvapením môže byť cena takejto služby. Tá sa v závislosti od konkrétnej farby pohybuje v rozmedzí 7 500 až 8 000 dolárov. Ochranné polepy sú v tomto momente dostupné pre elektromobily Tesla Model 3 a Tesla Model Y vyrobené v roku 2023 (a novšie). Nalepenie fólie má prebiehať v oficiálnych servisných centrách “Tesla Service Center”, nie priamo vo fabrike po vyrobené vozidla. Trvá to 5 až 7 pracovných dní.

Náš tip
Objednať Teslu je jednoduché. Urobiť to správne, to je malé umenie


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

12. októbra 2023

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+