MojElektromobil

Mesto Stará Ľubovňa si uvedomuje množstvo emisií, ktoré produkuje sektor dopravy najmä v mestách. Chce teda v rámci svojich možností prispieť k ich zníženiu. Nainštalovala tak v meste novú nabíjaciu stanicu pre elektromobily.

V súvislosti so znižovaním emisií na území mesta hovorí o postupnom prechode na nízkouhlíkové hospodárstvo. Zároveň je reč o zabezpečení zvýšenie počtu elektrických vozidiel v doprave. Dôležitý krok v tomto smere predstavuje aj zlepšenie dostupnosti nabíjacej infraštruktúry pre verejnosť.

Mesto v spolupráci so spoločnosťou mkem, spol. s r.o. získala do bezplatnej výpožičky prototyp AC nabíjacej stanice s výkonom 22 kW pre elektrické vozidla s integrovanou zásuvkou Type 2. Spoločnosť mkem, spol. s r.o. predstavuje jedného z najväčších zamestnávateľov ľubovnianskeho regiónu.

Prvá nabíjacia stanica v Starej Ĺubovni

Umiestnením nabíjacích staníc pre elektromobily na verejných parkoviskách chce samospráva zlepšiť dostupnosť nabíjacej infraštruktúry využívanej obyvateľmi i návštevníkmi mesta. Zároveň chce podporiť rozvoj elektromobility v meste.

„Prvým krokom vo vzťahu k využívaniu alternatívnych pohonov v automobilovej doprave sa vďaka dotácii vo výške 30 000 € poskytnutej Environmentálnym fondom stalo rozšírenie vozového parku Mestskej polície o elektromobil. Ten aktívne využívajú od začiatku februára tohto roka. Koncom júla 2019 sme z rovnakých zdrojov získali dotáciu vo výške 10 000 €, viazanej na zakúpenie elektromobilu pre výkon kompetencií Mesta Stará Ľubovňa. Našim cieľom je takouto formou prispieť k zlepšeniu kvality životného prostredia v meste a tiež slúžiť ako dobrý príklad pre verejnosť či iné samosprávy,“ uzatvára primátor mesta Ľuboš Tomko.

Prvá nabíjacia stanica v Starej Ĺubovni

Prvá nabíjacia stanica v Starej Ĺubovni  

 

11. októbra 2019
Zdroj: Mesto Stará Ľubovňa

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+