MojElektromobil

Kórejská automobilka SsangYong Motor ešte v roku 2017 ohlásila vstup do segmentu elektrických vozidiel, a už čoskoro sa v Európe dočkáme jej prvého výsledku. Ako informuje portál Electrive, spoločnosť spustila sériovú výrobu svojho prvého elektrického modelu, Korando e-Motion.

Uprednostní Európu

Zaujímavá je informácia, že pred domácim predajom bude uprednostnený export na zahraničné trhy. Do Európy majú prvé kusy doraziť už v auguste tohto roka. Oficiálne uvedenie na európsky trh je však podľa tlačovej správy naplánované až na október. Neskôr budú nasledovať aj dodávky do Spojeného kráľovstva.

Automobilka zatiaľ neprezradila žiadne konkrétne plány pre domáci trh. Odôvodnila to celosvetovým problémom s nedostatkom polovodičov, s ktorým zápasí celý automobilový, ale aj technologický segment.

Staré informácie

Model Korando bol v roku 2019 pôvodne predstavený ako vozidlo so spaľovacím motorom. Informácie o elektrifikovanej verzii sa objavili neskôr v rovnakom roku.

Elektrická verzia Korando e-Motion bude podľa dostupných informácií vybavená elektromotorom s výkonom 140 kW a maximálna rýchlosť by sa mala pohybovať okolo 150 km/h. Batéria s kapacitou 61,5 kWh má ponúkať dojazd 420 kilometrov, podľa metodiky NEDC.

Automobilka tieto údaje prezradila pred rokmi a doteraz ich opakovane nepotvrdila. Chýbajú aj podrobnosti o nabíjaní, čo môže pôsobiť trochu zvláštne. Avšak, všetky podrobnosti sa prinajhoršom dozvieme pri formálnom vstupe na európsky trh.

Ďalšie elektrické SUV a reštrukturalizácia

V krátkosti bol oznámený aj nadchádzajúci elektromobil z dielne SsangYong Motor. Stredne veľké SUV s pracovným označením J100 má byť dostupné budúci rok. Podrobnosti nateraz chýbajú.

V tlačovej správe sa tiež objavili informácie o momentálnej reštrukturalizácii celej automobilky. Spoločnosť sa po finančnej stránke dostala do problémov, a preto sa pustila do celkového ozdravného procesu, aby si zaistila budúcnosť aj v dynamickom automobilovom svete. Súčasne hľadá nových investorov pre budúce projekty.

Náš tip
Čínska automobilka NIO získala európsku certifikáciu pre model ES8
17. júna 2021

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+