MojElektromobil

Spoločnosť GreenWay, nezávislý líder v oblasti elektromobility, oslávi na jeseň 2021 svoje 10. výročie kampaňou, ktorou chce poďakovať a oceniť ľudí, ktorí priamo prispeli k rozvoju firmy – svojim klientom, partnerom a zamestnancom.

Číslo 10 sa bude objavovať aj v propagačnej akcii, ktorou chce GreenWay podporiť všetkých vodičov elektromobilov a poďakovať verným klientom. Aktivity sú tiež súčasťou Európskeho týždňa mobility.

  • V 10.deň mesiaca do konca roka 2021 – t. j. 10. októbra, 10. novembra a 10. decembra – ponúkne spoločnosť bezplatné nabíjanie na svojich staniciach všetkým registrovaným vodičom elektromobilov v sieti GreenWay na Slovensku.
  • Klienti GreenWay navyše získajú kupón pre ďalšie bezplatné nabíjanie – jeden deň za každý rok s GreenWay. Ak je niekto klientom GreenWay 3 roky, získa tri, za sebou nasledujúce, dni nabíjania zadarmo. Vodiči, ktorí sa pripoja ku GreenWay počas kampane, získajú zadarmo jeden deň po uplatnení kupónu. Referenciou pre počet rokov je rok registrácie v systéme GreenWay.
  • Aktivácia bezplatného nabíjania: Kupón je potrebné aktivovať v osobnom účte v Klientskej zóne GreenWay. Nabíjanie začína byť bezplatné aktiváciou kupónu počas nasledujúcich 24, 48, 72 hodín atď., podľa počtu rokov s GreenWay. Kupón bude súčasťou mailingu klientom a komunikácie kampane.
  • V nasledujúcich troch mesiacoch bude GreenWay predstavovať zákazníkov, partnerov a členov tímu, ktorí pomohli spoločnosti vyrásť od malého startupu až do pozície nezávislého európskeho lídra v oblasti elektromobility so sieťou viac ako 400 nabíjacích staníc.
Zdroj: GreenWay

„Za posledných 10 rokov sme zašli veľmi ďaleko. Od našich prvých pretekov elektromobilov na Slovakia Ringu (Orechová Potôň) s Mate Rimacom až po súčasnosť, keď elektromobilita prestáva byť len alternatívou. Bez našich verných zákazníkov, slovenskej komunity vodičov elektromobilov a skvelého tímu, ktorý sme tu v GreenWay vybudovali, by sme to nedokázali. Preto je toto výročie najmä o nich. Tešíme sa na ďalších 10 rokov!, “ hovorí Peter Badík, Managing Partner spoločnosti GreenWay.

Spoločnosť GreenWay založili v roku 2011 podnikatelia Peter Badík a Juraj Ulehla s rovnakou víziou, akú má dnes – prostredníctvom elektromobility znížiť závislosť sveta od fosílnych palív a pomôcť tak zachovať zdravé a čisté životné prostredie. Pri zrode tejto myšlienky bolo potrebné vyskúšať rôzne obchodné a technologické modely, z ktorých sa ako fungujúci systém vyvinula nabíjacia infraštruktúra.

Peter Badík | Zdroj: GreenWay

V roku 2015 sa začala spolupráca spoločnosťami GreenWay a Nissanom výstavbou prvých rýchlonabíjacích staníc na Slovensku. Spoločnosť GreenWay rozvíjala trh na Slovensku spolu s prvou vlnou vodičov elektromobilov, z ktorých mnohí zostávajú klientami aj dnes. Nové investície podporili rast spoločnosti: spustenie komerčných služieb a vybudovanie IT systému v roku 2016, prvá nabíjacia stanica v Poľsku v roku 2017, založenie poľskej spoločnosti GreenWay a od roku 2018 aj rýchly rozvoj poľskej siete. Spoločnosť sa stala prvým oceneným inovátorom „InnovFin“ v regióne a zároveň získala ocenenie a spolufinancovanie projektu budovania infraštruktúry Európskou Komisiou a Európskou investičnou bankou.

Technologický líder

GreenWay treba vidieť aj za mnohými inovatívnymi a spoľahlivými technológiami. V roku 2018 nasadila prvé tri rýchlonabíjacie stanice s batériovým úložiskom energie. V roku 2019 dokončila aktualizáciu všetkých rýchlonabíjačiek vo svojej sieti na novšiu a spoľahlivejšiu technológiu. V 2019 osadila solárne panely, spojené s batériovým úložiskom na strechu krytej nabíjacej stanice v Dalitrans, neďaleko Trenčína, aby zásobila nabíjacie stanice lokálne vyrobenou energiu z obnoviteľných zdrojov. Záväzok prispievať k čistejšiemu životnému prostrediu posunula spoločnosť ešte o krok ďalej a všade kde je to možné, zabezpečuje certifikovanú energiu z obnoviteľných zdrojov.

Klient na prvom mieste

Spoločne s láskou k novým technológiám je v centre služba klientom. Nič nie je dôležitejšie ako spokojnosť klientov – počínajúc príchodom novej technológie pre rýchlonabíjacie stanice, cez uvedenie mobilnej aplikácie na trh až po nasadenie nepretržitej klientskej linky a systematické sledovanie spokojnosti klientov. Dnes má GreenWay 15 000 registrovaných klientov.

Ochrana životného prostredia

Za 10 rokov spotrebovali zákazníci GreenWay 7 277 MW elektrickej energie, čím ušetrili 5 912 t CO2, Nákupom certifikovanej energie z obnoviteľných zdrojov v objeme viac ako 137 614 kWh spoločnosť zároveň prispieva k čisteniu energetického mixu na Slovensku.

Od startupu po full-servisovú elektromobilnú spoločnosť

Dnes ponúka GreenWay kompletnú škálu nabíjacích služieb pre vodičov EV, nabíjacie stanice, služby pre partnerov na lokalitách ako aj komplexné riešenia šité na mieru pre biznis klientov. Ako člen predstavenstva organizácie ChargeUpEurope (priemyselného združenia pre oblasť nabíjacej infraštruktúry) aktívne pomáha rozvíjať a tvoriť best practices v elektromobilite. Za 10 rokov, pri zachovaní nezávislosti, GreenWay vyrástol zo slovenského startupu na regionálneho lídra a európskeho hráča, so zachovaním si hodnôt a službou klientom v centre svojho záujmu.

Zdroj: GreenWay
22. septembra 2021

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+