MojElektromobil

Počas svojej hlavnej prezentácie na veľtrhu CES 2022 Sony predstavila svoj nový prototyp SUV. Na trh prichádza s Vision-S EV, ktorý bolo možné vidieť už minulý rok spoločne s novým koncepčným SUV s názvom Vision-S 02. Bližšie informácie nám prináša The verge.com.

Sony predstavila aj značku Sony Mobility

Na veľtrhu CES 2022 sme mohli byť svedkami veľkého prekvapenia v podobe uvedenia Sony Mobility. Pod touto značkou začína nová spoločnosť, ktorej primárne zameranie bude výroba elektrických áut.

V priebehu posledných rokoch si celý svet kladie otázku, či by Apple mohol alebo nemohol vyrábať svoje vlastné elektrické auto. Odborníci Sony počas týchto rokov nazaháľali a predstavili nám  funkčný prototyp, ktorý bol doslova preplnený technológiami. Tentoraz sa však dostávajú o krok ďalej.

Sony na YouTube uverejnilo hneď niekoľko videí s oboma prototypmi elektromobilov Vision-S. Dvojminútový koncept Movie naznačuje dokonalý životný štýl, ktorý by mali podporiť práve tieto dve novinky od Sony. Prostredníctvom iných videí zase vidíme predstavený dizajn užívateľského prostredia alebo testovanie jazdy na diaľku cez 5G pripojenie spájajúce Tokio s Nemeckom v reálnom čase.

V SUV od Sony je vidíme viaceré technologické novinky Zdroj: Sony

Pôjdu elektromobily Sony do výroby?

Nikto si nemôže byť istý, či jedného dňa skutočne vyskúšame reálny produkčný elektromobil s logom Sony. Môžeme však predpokladať, že Sony má víziu pre autonómnu, elektrickú budúcnosť, o ktorú sa prostredníctvom aktivít na poli elektromobility reálne usiluje.

Predseda predstavenstva Sony  Kenichiro Yoshida povedal, že sa aktuálne skúma komerčné uvedenie elektromobilu Sony. Na základe výsledkov tohto prieskumu by mala byť jasná odpoveď na otázku, ako je možné spoločnosť zameranú na kreatívnu zábavu predefinovať na spoločnosť pôsobiacu v oblasti mobility.

Počas minuloročného predstavenia Vision-S Sony hovorilo o svojich schopnostiach so senzormi. S touto technológiou má Sony bohaté skúsenosti zo svojich konzol. Uvidíme, ako tieto skúsenosti využije pri svojich aktivitách v automobilovom priemysle.

V priebehu roka 2021 sa už prakticky podelila s automobilkami o bolesť spojenú s nedostatkom čipov. Skutočnosť, či má Sony v úmysle vstúpiť na trh priamo alebo ako dodávateľ jedného z plnohodnotných konkurentov etablovaných na trhu s elektromobilmi vo forme dodávateľa alebo partnera, je zatiaľ otázne.

5. januára 2022

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+