MojElektromobil

V konferenčnom hovore s akcionármi za Q3 2020 Elon Musk povedal, že produkt Tesla Solar Roof bude jej ďalším „zabijackym produktom“. Spoločnosť prijíma množstvo nových strechárov, naplno sa majú ukázať výhody tohto produktu budúci rok.

Tesla mala s inštaláciami solárnej strechy aj problémy, keď nedokázala zákazníkom zabezpečiť ich inštaláciu. Tesla stále pracuje na cenovej politike produktu a upravuje jeho finálnu podobu. Nedávno znížila cenu solárnej strechy a zmenila typ podložky pod solárnymi dlaždicami.

Solárne dlaždice Tesla Solar Roof (Zdroj: Cleantechnica)
Solárne dlaždice Tesla Solar Roof naukladané na sebe (Zdroj: Cleantechnica)

V poslednom kvartáli však zverejnila dobré výsledky tejto divízie, kedy nainštalovala 57 MW solárnych panelov a striech. V porovnaní s predchádzajúcim kvartálom sa toto čislo viac ako zdvojnásobilo. Tesla tvrdí, že jej solárne dlaždice sú 3x odolnejšie ako klasické škridle, že vyrobí lacnú energiu a sama si na seba vyrobí.

Musk v konferenčnom hovore povedal, že naplno sa výhody tohto produktu ukážu v budúcom roku. Tesla prijíma nových ľudí pre túto divíziu, podľa portálu Electrek je na webe Tesly zverejnených viac ako 200 ponúk pre pozície strechárov v USA. Firma rozširuje tento produkt a jeho inštalácie aj do Kanady.

Detail solárnych dlaždíc Tesla (Foto: Cleantechnica)
Detail solárnych dlaždíc Tesla (Foto: Cleantechnica)
27. októbra 2020

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+