MojElektromobil

Smart Greeen Mobility je vzdelávací projekt zameraný na oblasť zelenej mobility s najväčším dôrazom na elektromobilitu. Jeho hlavným cieľom je priblížiť, najmä mladým ľuďom, dôležité témy zo sveta zelenej mobility a pripraviť ich na zmeny, ktoré ich čakajú v blízkej budúcnosti.

Projekt sa dočkal svojho slávnostného spustenia koncom novembra 2022 na Strednej priemyselnej škole dopravnej vo Zvolene, a na Fakulte riadenie a informatiky Žilinskej univerzity v Žiline. To znamená, že dnes vám už nič nebráni v tom, aby ste sa pustili do vzdelávania a rozširovania svojich vedomostí v témach z oblastí zelenej mobility a elektromobility.

 

Stačí sa zaregistrovať na webovej stránke Smart Greeen Mobility a hneď sa môžete vrhnúť na prvé tematické okruhy. Najskôr sa ešte samozrejme čaká vstupný dotazník. Netreba sa toho báť. Slúži len na overenie vašich súčasných vedomostí.

10 tém s 30 odborníkmi

Projekt sa skladá z dvoch častí. Prvou je online videokurz zameraný na 10 tém z oblasti zelenej mobility a elektromobility. Druhou časťou je organizácia Salónov elektromobilov pre mladých, ktorých hlavnou úlohou je predstaviť dostupné novinky z oblasti zelenej mobility a elektromobility účastníkom online videokurzu, a tiež ich osobne prepojiť s odborníkmi a zástupcami spoločností, pôsobiacich priamo v daných segmentoch. Kurz je úplne bezplatný a využiť ho môže každý záujemca.

Projekt odprezentovaný v ďalšej škole

Tentokrát sa náš tím pobral do Duálnej Akadémie v Bratislave. Priniesli sme so sebou nielen dobrú náladu a nadšenie pre elektromobily, ale aj zaujímavú prezentáciu a nechýbali ani elektrifikované vozidlá. Konkrétne tieto modely:

  • Citroen C5X PHEV
  • Peugeot e-2008
  • Škoda Enyaq iV
  • Tesla Model Y Performance od DriveTesla.sk
  • Tesla Model 3 Standard Range

Po odprezentovaní kurzu Smart Green Mobility mali nielen študenti, ale aj učitelia možnosť previezť sa na ktoromkoľvek z týchto vozidiel. Záujem bol obrovský, počas dňa sme previezli 148 študentov, 19 učiteľov a ďalších 8 členov personálu školy. Celkovo sa akcie zúčastnilo 175 ľudí.

Ohlasy po akcii zo strany Duálnej akadémie boli pozitívne:

Všetci zúčastnení (žiaci, učitelia a ďalší personál) boli veľmi spokojní a nadšení. Získali nové odborné informácie a vedomosti z oblasti elektromobility.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Duálna Akadémia (@dualna_akademia)

Certifikát za úspešné absolvovanie kurzu

Absolvovanie vzdelávacieho kurzu Smart Green Mobility vám nezaberie veľa času, no značne vám môže pomôcť pri budúcom uplatnení v pracovnej sfére. Po úspešnom absolvovaní kurzu získate oficiálny certifikát, ktorý poskytuje konkurenčnú výhodu na trhu práce a zvyšuje dôveru zamestnávateľov vo vedomosti jeho držiteľa.

Fotogaléria


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

20. februára 2023

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+